Kolejny festiwal strzelecki ze szczęśliwym zakończeniem dla Formaton Piasta Łubowo!

2019-11-03

Niedzielny pojedynek 3 listopada zapowiadał się obiecująco, poprzednie starcia z Polonią Poznań kończyły się wynikami 6:4 i 4:2 na korzyść Łubowa, dlatego też przed meczem z dużą pewnością obstawiać można było kolejne spotkanie z dużą ilością goli. I tak też było gdyż Formaton Piast Łubowo pokonał swojego rywala 6:3.

Pierwsza bramka w meczu rozgrywanym na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy rondzie Śródka w Poznaniu padła już w 5 minucie. Piłkę do siatki z trzech metrów skierował Maciej Adamski. W 27 minucie świetnie w defensywie wyprzedził napastnika Adrian Wachoń i tym samym rozpoczął kontratak, po pięciu sekundach piłka była już w bramce gospodarzy, a gola zdobył Damian Grzesiak. Na 3:0 kolejną zabójczą kontrę przeprowadzili zawodnicy Formaton Piasta Łubowo. Piłkę w środku pola przejął Patryk Kanclerz i długim podaniem uruchomił Macieja Adamskiego. Skrzydłowy Łubowa poprowadził piłkę w kierunku pola karnego, swoim ruchem Mikołaj Kidawa zaabsorbował uwagę defensora, a Adamski zdecydował się na strzał, który dał gola. W 40 minucie Formaton Piast zdobył jeszcze gola na 4:0 po kolejnej szybkiej akcji w wykonaniu atakujących Łubowa. Piłkę na prawym skrzydle otrzymał Damian Grzesiak i dośrodkował na drugi słupek. Tam akcje zamykali Mikołaj Kidawa i Filip Adamski. Kidawa nie dosięgnął piłki, ale Filip Adamski już tak i pierwsza połowa zakończyła się wysokim prowadzeniem gości.

W drugiej połowie w około 60 minucie bramkę zdobyli piłkarze Polonii Poznań. Do dośrodkowania wyskoczył Kalmus i najpierw trafił w piłkę, a później w głowę napastnika gospodarzy. Sędzia wskazał jednak na wapno i pewnie egzekwował rzut karny piłkarz z Poznania. W 73 minucie drugą bramkę zdobyli gospodarze, po starciu dwóch zawodników piłka stanęła na około 25 metrze. Zbyt późna reakcja defensora Formaton Piasta i do futbolówki dopadł zawodnik Polonii, po chwili piłka znalazła się w bramce. W 81 minucie bramkę kontaktową zdobyli poznaniacy i mecz mógł stać się nerwowy. Mogło by tak być, gdyby nie to, że w 84 minucie bramkę z 8 metra silnym strzałem pod poprzeczkę zdobył Mikołaj Kidawa. Wynik na 6:3 w 90 minucie zdobył Damian Grzesiak. Rzut różny rozegrany krótko i Grzesiak znalazł się na około 18 metrze od bramki Polonii Poznań. Bardzo mocno uderzył w kierunku dalszego słupka i golkiper gospodarzy nawet nie próbował bronić tego strzału.

Kolejne swoje spotkanie mistrzowskie zespół Formatonu Piast Łubowo, którym to zakończy zmagania ligowe w wielkopolskiej klasy A grupy 9 w rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 rozegra dopiero 24 listopada. Przeciwnikiem łubowian będą rezerwy Tarnovii Tarnowo Podgórne. Do meczu dojdzie w Tarnowie Podgórnych chociaż pierwotnie miał on się odbyć w Łubowie w weekend 9-10 listopada lecz na prośbę Tarnovii spotkanie przesunięto w czasie oraz został zmieniony gospodarz tego spotkania.

Skład Formatonu Piast Łubowo: Wojciech Kalmus - Mikołaj Lewandowski, Przemysław Wolniewicz, Arkadiusz Wiśniewski, Adrian Wachoń - Yurii Mazur, Patryk Kanclerz - Damian Grzesiak, Mikołaj Kidawa, Maciej Adamski - Filip Adamski

Z ławki weszli: Mariusz Jabkiewicz, Patryk Giżycki, Kamil Berka