Kolejny hat-trick Marka Kulczaka. I WKS Owieczki pokonują Orkan Jarosławiec!!!

2022-09-21

Czwarte spotkanie mistrzowskie mają za sobą w wielkopolskiej klasie A PRTON grupy 4 sezonu 2022/2023 mają za sobą seniorzy drużyny WKS Owieczek.

W niedzielę 18 września ,,Owce” pod wodzą swojego trenera Dariusza Kuryłe podejmowali na własnym boisku i przed swoją publicznością zespół Orkanu Jarosławiec. Mimo że gospodarze przystąpili do tej potyczki w bardzo okrojonym składzie zaledwie 12 zawodnikami. To i tak mecz rozstrzygnęli na swoją  korzyść mając w swoich szeregach Marka Kulczaka, który drugi raz z rzędu na swoim koncie zapisał hat-tricka a jedną bramkę dorzucił Piotr Sasskowski wygrywając je 4:3. Ale po kolei. Spotkanie z Orkanem Jarosławiec drużyna ,,Owiec" rozpoczęła od zdobycia bramki i prowadzenia z swoim rywalem do przerwy 1:0. W roli główniej wystąpił tutaj Marek Kulczak, który tydzień wcześniej w derbach powiatu gnieźnieńskiego z Formatonem Piast Łubowo, zaaplikował swojemu rywalowi trzy gole ustrzelając tym samym przysłowiowego hat-tricka. Nie inaczej było w spotkaniu z Orkanem Jarosławiec. Kulczak w drodze do drugiego z rzędu hat-tricka najpierw w 38 minucie zdobył gola wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 1:0. Pozostałe dwie braki napastnik ,,Owiec” zdobył już po przerwie. W 46 minucie Kulczak zdobył drugą bramkę w niedzielny meczu podwyższając prowadzenie swojego zespołu na 2:0. W miedzy czasie Piotr Sasskowki strzeloną bramką 55 minucie podwyższył prowadzenie ,,Owiec” na 3:0. Po tej bramce padły dwie kolejne lecz autorami byli przyjezdni. W 66 minucie prowadzenie WKS Owieczek zdobytym golem kontaktowym zmniejszył do 3:1 w ekipie Jarosławca Maciej Polody a w 81 minucie ,,Owce” prowadziły już tylko 3:2 po bramce zdobytej dla Jarosławca przez Jakuba Kozierskiego. W 88 minucie jednak w szeregach WKS Owieczki dał znać o sobie ponownie Marek Kulczak, który zdobył trzeciego gola dla swojej drużyny. I Owce ponowie prowadziły różnicą dwóch bramek 4:2. Trzecia bramka Kulczaka w niedzielnym meczu dała mu drugiego hat-trica z rzędu a w rozegranych czterech meczach mistrzowskich nowego sezonu napastnik WKS Owieczki zdobył już 9 bramek. I kiedy wydawało się że takim wynikiem zakończy się to spotkanie. W doliczonym czasie gry 90+2 minuty goście zdołali po raz trzeci w meczu pokonać golkipera gospodarzy. I spotkanie zakończyło się wynikiem 4:3 dla WKS Owieczek. Po tym zwycięstwie drużyna WKS Owieczek, po czterech seriach mistrzowskich zajmuje wysokie 5 miejsce w ligowej tabeli z zdobytymi 8 punktami wywalczonymi po dwóch zwycięstwach i tyleż samych remisach.

A już w niedzielę 25 września WKS Owieczki, rozegrają kolejne swoje spotkanie mistrzowskie tym razem na wyjeździe. Przeciwnikiem podopiecznych Dariusza Kuryły o godzinie 14.00 w Kórniku będą rezerwy tamtejszej Kotwicy.

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  1922 Lechia II Kostrzyn 4 9 3 0 1 15-7 2 0 0 11-3 1 0 1 4-4 2 6 2 0 0 10-4
2.  Luboński KS 4 9 3 0 1 11-5 1 0 1 6-4 2 0 0 5-1 1 0 0 0 1 3-4
3.  KS Fałkowo 4 9 3 0 1 14-8 1 0 0 4-0 2 0 1 10-8 1 0 0 0 1 1-6
4.  Las Puszczykowo 4 8 2 2 0 10-5 0 0 0 0-0 2 2 0 10-5
5.  WKS Owieczki 4 8 2 2 0 10-6 1 2 0 6-5 1 0 0 4-1
6.  Wełna Rogoźno 4 7 2 1 1 9-7 1 0 1 3-3 1 1 0 6-4
7.  Błękitni Owińska 4 7 2 1 1 11-11 1 1 0 6-4 1 0 1 5-7
8.  Kotwica II Kórnik 4 6 2 0 2 8-6 1 0 2 6-6 1 0 0 2-0