Kolejny komplet punktów, Piast wygrywa w Kleszczewie!

2018-08-26

Drugi z rzędu mecz wyjazdowy nowego sezonu 2018/2019 w poznańskiej klasie A grupy 1 mają za sobą piłkarze Piasta Łubowo. W niedziele 26 sierpnia łubowianie udali się do Kleszczewa gdzie i punkty walczyli z miejscową ekipą Clescevią.

Ostatnie spotkanie obu zespołów w Kleszczewie zakończyło się wymęczonym zwycięstwem Piasta w stosunku 3:2, tak więc nikt nie nastawiał się tutaj na łatwe zwycięstwo. Trener Arkadiusz Kościański szczególnie uczulał swoich zawodników na zaangażowanie i walkę, jaką będzie prezentował przeciwnik i tak też było. Od początku piłkarze Clescevii grali bardzo agresywnie i każdą akcję tworzoną przez zawodników GKS-u zatrzymywali faulem. Strzelanie dla Piasta w 13 minucie  meczu rozpoczął Damian Grzesiak, który wykorzystał podanie za plecy obrońców od aktywnego Patryka Kanclerza i będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem minął go i skierował piłkę do pustej bramki wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 1:0. W kolejnych minutach meczu kolejne szanse mieli Mikołaj Kidawa, Krystian i Damian Grzesiak, jednak żaden nie mógł odnaleźć drogi do bramki. Sztuka ta udała się dopiero w 44minucie  Krystianowi Grzesiakowi, który również zabawił się z obroną i zdobył gola precyzyjnym strzałem przy słupku. Tym samym Piast na przerwę schodził prowadząc 2:0.

W drugiej połowie gra wyglądała podobnie, bardzo wysoko grał Piast, który tworzył sobie kolejne sytuacje, jednak efektu bramkowego nie było. O wyjątkowym pechu mógł mówić w niedzielnym meczu Mikołaj Kidawa. Skrzydłowy Piasta aż trzykrotnie obijał słupek bądź poprzeczkę gospodarzy,  bezrobotny za to był bramkarz Piasta - Filip Chrzanowski, który musiał wykazać się koncentracją przez cały mecz. Strzały Kleszczewa na bramkę można było policzyć na palcach jednej ręki, z czego zaledwie jeden z nich w światło bramki i z nim nie miał problemów golkiper łubowian. Każda akcja gospodarzy była przerywana przez pomocników czy obrońców Łubowa, którzy w defensywie byli tego dnia bezbłędni.

Skład Piasta Łubowo: Filip Chrzanowski - Michał Kanclerz (Adrian Wachoń), Patryk Cegielski (Łukasz Reszelewski), Przemysław Wolniewicz, Paweł Kulczak- Karol Szwajcowski, Oskar Włodarczyk ( Kamil Maciejewski ), Patryk Kanclerz (Mazur Yura) - Damian Grzesiak, Krystian Grzesiak (Maciej Adamski) , Mikołaj Kidawa (Mariusz Jabkiewicz

DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Pelikan Niechanowo 2 6 2 0 0 7-2 1 0 0 5-1 1 0 0 2-1
2.  Meblorz Swarzędz 2 6 2 0 0 6-1 1 0 0 4-0 1 0 0 2-1
3.  Piast Łubowo 2 6 2 0 0 5-0 0 0 0 0-0 2 0 0 5-0
4.  Zawisza Dolsk 2 6 2 0 0 2-0 2 0 0 2-0 0 0 0 0-0
5.  Lechita Kłecko 2 4 1 1 0 4-1 0 1 0 1-1 1 0 0 3-0
6.  Błękitni Owińska 2 3 1 0 1 3-2 1 0 0 3-1 0 0 1 0-1 1 3 1 0 0 3-1
7.  Polonia Poznań 2 3 1 0 1 3-3 1 0 0 2-0 0 0 1 1-3 2 3 1 0 1 3-3
8.  Pogoń Książ Wielkopolski 2 3 1 0 1 3-2 1 0 0 3-0 0 0 1 0-2 1 0 0 0 1 0-2