Kolejny krok zrobiony

2022-01-13

Po środowym 12 stycznia wysokim zwycięstwie ze Stargardem w stosunku 118:69 koszykarzom juniora Sklep Polski MKK Gniezno, w czwartek 13 stycznia w ramach rewanżowego meczu strefowego U19 przyszło się zmierzyć z MKKS Żak Koszalin, z którym na trudnym terenie gnieźnianie wygrali zaledwie różnicą 5 "oczek" 78:73.

Podopieczni Tomasza Konowalskiego przed czwartkowym meczem do którego doszło w gnieźnieńskiej hali sportowej SP 1, wiedzieli że ten mecz nie będzie należał do najłatwiejszych i przekonali się o tym w pierwszej kwarcie, którą wygrali różnica zaledwie 1 punktem. Dopiero w drugiej kwarcie młodzi koszykarze z grodu Lecha narzucili  swój styl gry w ataku jak i obronie i tą odsłonę wygrali 28:9 i tym samym do przerwy prowadzili z swoim rywalem  20-sto punktową różnicą. Druga połowa to już tylko powiększanie prowadzenie przez zespół juniora Sklep Polski MKK Gniezno co przełożyło się na drugie zwycięstwo w tych rozgrywkach 104:76.

W piątek 14 stycznia zespół juniora Sklep Polski MKK Gniezno, czeka najważniejszy mecz w całych rozgrywkach strefowych U19 z Wilkami Morskimi Szczecin. Gnieźnianie przed tym spotkaniem jak i Szczecin mają  bilans 6-3 i tym samym zwycięzca tego meczu zagra w półfinale Młodzieżowego Pucharu Polski i półfinale Mistrzostw Polski, a przegrany awansuje do ćwierćfinału MP do lat 19. W piątek tak jak było w czwartek  odbędzie się transmisja live o godz. 17:00.

Dla MKK punktowali: Konowalski 24, Błachowiak 20, Korytowski 12, Borkowicz 11, Kozłowski 9, Purol I Kurka po 7, Szkudlarek I Urbaniak po 5, Czajka 4, Pawlak 0

Źródło – MKK Gniezno / opracowanie Roman Strugalski/ foto archiwum SportGniezno.pl