Kolejny przejaw wiosny. Concordia - Pelikan 2:2

2017-05-08

Całkiem dobre spotkanie zanotowali zawodnicy Pelikana Niechanowo, którzy w ramach 23 kolejki poznańskiej klasy okręgowej zremisowali w niedziele 7 maja w Murowanej Goślinie z tamtejszą Concordią 2:2.

Mecz generalnie ułożył się po myśli gości, którzy tego dnia wystąpili w nieco inny zestawieniu personalnym. W środku pola zagrał kapitan  Pelikana - Tomasz Winkel (który jeszcze nie ma zdjętych szwów) oraz grający drugi raz od pierwszej minuty Jakub Januchowski. W bramce natomiast chorego Norberta Gawłowskiego udanie zastąpił powracający po kontuzji Daniel Capaja. Zielono – czarni posiadali inicjatywę, ale to gospodarze wyszli na prowadzenie. Prostopadłe podanie na gola zamienił napastnik Concordii. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i to miejscowi schodzili na przerwę z prowadzeniem.

Przyjezdni nie pozostali jednak dłużni i już w 55 minucie doprowadzili do wyrównania. Po składnej akcji całej drużyny, instynktem strzeleckim błysnął Tomasz Winkel, który umieścił piłkę przy dalszym słupku golkipera gospodarzy. Niedługo potem trochę miejsca w środkowej strefie miał Krzysztof Pietrzkiewicz, który nie zastanawiając się wiele huknął z ok. 25 metrów na bramkę gospodarzy, zdejmując przysłowiową „pajęczynę” z jej okienka. Można stwierdzić bramka „Picka” stadiony świata. Gdy wydawało się, że Pelikan pójdzie za ciosem stało się coś zupełnie odwrotnego. Po błędach w obronie i niepotrzebnie sprokurowanym rzucie wolnym, zawodnik gości uderzył z woleja po rozegraniu stałego fragmentu gry, nie dając szans na interwencję Danielowi Capaji.  W końcówce obie ekipy mogły jeszcze zmienić końcowy wynika na swoją korzyść. Bliżsi tego byli gospodarze, jednak ich strzał z dosłownie kilku metrów w sobie tylko znany sposób odpił Capaja.

Wynik remisowy daje symptomy poprawy jakości gry, a co za tym idzie ciułania punkcików w ligowej tabeli. Teraz Pelikana czekają kolejne derby na własnym stadionie, bo już w sobotę przyjeżdża zespół Vitcovii Witkowo.

Skład Pelikana: Capaja, Stachowiak, Świątnicki (Białas), Szykowny, Wachowski (Kościański), Wiśniewski, Winkel, Pietrzkiewicz, Januchowski, Zieliński, Matysiak. Ponadto: Adamski, Działak, Łucki A.

DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
8.  Orkan Jarosławiec 22 29 9 2 11 49-61 5 1 5 23-28 4 1 6 26-33 1 3 1 0 0 5-1
9.  Concordia Murowana Goślina 21 29 9 2 10 33-35 4 2 5 15-16 5 0 5 18-19 1 0 0 0 1 1-5
10.  Piast Kobylnica 22 27 6 9 7 37-38 4 2 4 22-20 2 7 3 15-18
11.  Orkan Konarzewo 22 26 7 5 10 33-62 1 3 6 9-26 6 2 4 24-36
12.  Wełna Rogoźno 22 19 5 4 13 22-60 2 4 4 12-22 3 0 9 10-38
13.  Wielkopolska Komorniki 20 17 5 2 13 30-50 4 1 6 18-25 1 1 7 12-25
14.  Akademia Reissa OSiR Baranowo Poznań 21 13 3 4 14 21-51 2 4 5 16-21 1 0 9 5-30
15.  Pelikan Niechanowo 22 5 1 2 19 16-73 0 1 10 6-38 1 1 9 10-35