Kolejny sparingowy pogrom biało-niebieskich

2017-02-08

Drugie bardzo okazałe zwycięstwo w okresie przygotowawczym odnieśli piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka. Podopieczni Czesława Jakołcewicza rozgromili w środę 8 lutego na boisku przy ulicy Strumykowej czwartoligową Unię Janikowo aż 9:0.

Mieszkowcy przystąpili do środowego spotkania bez kontuzjowanego Krzysztofa Jackowiaka, chorego Michała Steinke oraz Mikołaja Zawadki. Natomiast wokół boiska biegali tylko wracający świeżo po chorobach Karol Purol oraz Michał Wiśniewski.

Worek z bramkami rozwiązał się błyskawicznie gdyż już w 1 minucie do siatki Unii trafił Filip Kruczyński. Siedemnaście minut potem bardzo dobrym podaniem popisał się Adrian Bartkowiak, który „wypuścił” Jacka Kopaniarza na sytuację sam na sam z bramkarzem i ten nie miał kłopotu z podwyższeniem prowadzenia. W 28 minucie trzeciego gola dla gospodarzy zdobył Tomasz Kaźmierczak, który kilka minut wcześniej zastąpił na murawie kontuzjowanego Adama Koniecznego. Między 32 a 41 minutą mieszkowcy zdobyli cztery kolejne gole. Najpierw Krzysztofa Stodolskiego pokonał Damian Garstka, następnie swoje pierwsze gole, w 35 i 39 minucie, w barwach Mieszka zdobył Tomasz Bzdęga. W szczególności ten drugi gol był godny uwagi. Wynik pierwszej połowy na 7:0 ustali w 41 minucie Jacek Kopaniarz.

W drugiej odsłonie przewaga Mieszka nadal była duża ale szwankowało wykończenie akcji ofensywnych. W drugich trzech kwadransach padły tylko dwa gole. Najpierw w 59 minucie Stodolskiego pokonał Tomasz Kaźmierczak, a wynik spotkania ustalił tuż przed jego końcem Jakub Hoffmann.
Ostatecznie podopieczni Czesława Jakołcewicza rozgromili rywala z Janikowa różnicą dziewięciu goli, a trzeba dodać, że taki rezultat nie jest dziełem przypadku i wynika z przewagi jaką posiadali gospodarze.

W sobotę 11 lutego drużynę Mieszka Gniezno czeka trzeci zimowy test mecz, a rywalem biało-niebieskich będzie czwartoligowa Victoria Września. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 12.00.

Bramki: Jacek Kopaniarz 2x (18,41), Tomasz Kaźmierczak 2x (28, 59), Tomasz Bzdęga 2x (35, 39), Filip Kruczyński (1), Damian Garstka (32), Jakub Hoffmann (88) – dla Mieszka

„Mieszko”: Paweł Beser (46 Patryk Szafran) – Damian Garstka (60 Dariusz Urbaniak), Dawid Urbaniak, Łukasz Mokrzycki, Adrian Franczak – Filip Kruczyński (60 Mateusz Francuszkiewicz), Adrian Bartkowiak, Wojciech Gąsiorowski (46 Jakub Hoffmann), Tomasz Bzdęga, Jacek Kopaniarz (46 Oskar Wegnerski) – Adam Konieczny (60 Tomasz Kaźmierczak)