Komplet medali karateków Inochi Gniezno w Lesznie

2017-06-04

3 czerwca w hali Trapez w Lesznie odbyły się XXVII Leszczyńskie Mistrzostwa Karate o Puchar Prezydenta Miasta Leszna.

Wśród startujących blisko 300 zawodników z 24 klubów z całej Polski skromna reprezentacja Inochi Gniezno wywalczyła komplet medali. Złoto, wygrywając wszystkie swoje walki w kategorii juniorek młodszych w kata indywidualnym zdobyła Bernadetta Kuleczka. Srebro, w kategorii fantom dziewcząt 9 lat i młodszych, przegrywając tylko ostatnią walkę finałową zdobyła Jolanta Woźniak. Bardzo blisko pozycji medalowej była też jej koleżanka z Klubu Alicja Kaszyńska, walcząca w tej samej konkurencji, która przegrała walkę o trzecie miejsce i znalazła się tuż za podium. Adrian Turonek w konkurencji kihon wywalczył brązowy medal. Bardzo ładnie zaprezentowały się także Alicja i Jolanta w konkurencji kata indywidualne dziewcząt 8-9 lat, gdzie mimo wygranych pierwszych walk nie dotarły do finałów. Hubert Wiśniewski startujący w najliczniejszej konkurencji kata indywidualne chłopców 8-9 lat także wrócił to domu bez medalu.