Komplet punktów Czarnych Czerniejewo z Phytopharmem Klęka

2019-05-05

Piłkarze Czernych Czerniejewo, od pewnego czasu wprowadzają sporą dramaturgię w spotkaniach z ich udziałem w trwającej rundzie rewanżowej sezonu 2018/2019 w poznańskiej klasie okręgowej grupy wschód. Czerwono-czarni szybko tracą gola by następnie gonić wynik i mecz kończyć zwycięstwem.

Nie inaczej było w meczu 20 kolejki ligowej, w którym lider tabeli poznańskiej okręgówki grupy wschód w niedzielne popołudnie 5 maja podejmował u siebie zespół Phytopharmu Klęka. Spotkanie gospodarze rozpoczęli od szybko straconego gola. Już w 4 minucie goście z Klęki wyszli bowiem na prowadzenie 1:0. Na uderzenie piłki z dystansu z około 20 metra w ekipie przyjezdnej zdecydował się Łukasz Zawacki. Decyzja zawodnika gości na tyle okazała się trafiona gdyż piłka wpadła w samo okienko bramki czerwono-czarnych strzeżonej tego dnia przez Marcina Siepielskiego. Po stracie gola podopieczni grającego trenera Macieja Lisieckiego, dążyli za wszelką cenę do zmiany niekorzystnego wyniku dla siebie stwarzając sobie sytuacje strzeleckie do wyrównania stanu meczu. Sztuka ta czerwono-czarnym udała się dopiero w 24 minucie gry. Jakub Cierpiszewski, był faulowany w polu karnym gości a podyktowany rzut karny na korzyść drużyny z Czerniejewa na bramkę zamienił nie kto inny niż grający trener Czarnych – Maciej Lisiecki. W tym momencie było 1:1 i takim też wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona niedzielnego meczu pomiędzy Czarnymi Czerniejewo a Phytopharmem Klęka. Po zmianie stron podopieczni Macieja Lisieckiego, nadal atakowali bramkę swojego rywala szukając okazji do zdobycia kolejnej bramki, którą to rozstrzygnęli niedzielne spotkanie na swoją korzyść. Celu dopiero dopięli w końcówce meczu. W 70 minucie gola na wagę zwycięstwa i trzech punktów po posłaniu piłki za plecy obrońców gości przez Arkadiusza Juchacza pokonując strzałem z 11 metra golkipera gości w sytuacji sam na sam zdobył grający trener czerwono-czarnych Maciej Lisiecki. W tym układzie spotkanie zakończyło się wygraną Czarnych Czerniejewo w stosunku 2:1.

Skład Czarnych Czerniejewo: Marcin Siepielski, Arkadiusz Juchacz, Piotr Cyrulewski (72’ Hubert Hypki), Rafał Pietrowski, Karol Jańczak (90’ Bartosz Antkowiak), Rafał Wawrzyniak, Paweł Zieliński (89’ Jakub Raczak), Kamil Draheim (46’ Krzysztof Pawłowski), Mateusz Goździaszek, Kuba Cierpiszewski, Maciej Lisiecki

Następne spotkanie mistrzowskie zespół Czarnych Czerniejewo, rozegra również na własnym trenie 11 maja kiedy to podejmować będzie o godzinie 16.00 ekipę SKS-u 13 Poznań.