Komplet punktów Vitcovii Witkowo

2019-05-13

W sobotę 11 maja zespół Vitcovii Witkowo, występujący w zmaganiach poznańskiej ligi międzyokręgowej grupy Piła-Poznań, rozegrał kolejne swoje spotkanie w trwającej rundzie wiosennej sezonu 2018/2019.

Tego dnia podopieczni Stanisława Drozdy, na własnym trenie i przed własną publicznością podejmowali ekipę Płomienia Połajewo. Witkowianie swojego rywala odprawili z kwitkiem do domu inkasując trzy punkty wygrywając  spotkanie w stosunku 4:1. Gospodarze na prowadzenie 1:0 wyszli już w 4 minucie po golu zdobytym przez Błażeja Matysiaka. W 26 minucie goście jednak doprowadzili do stanu 1:1 po bramce zdobytej przez Romana Koczorowskiego. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa sobotniego meczu. Pozostałe gole zdobyte zostały już w drugiej części meczu. I tak w 62 minucie witkowianie po zdobytym golu przez Adriana Franczaka, po raz drugi wyszli na prowadzenie 2:1. W 84 minucie prowadzenie Vitcovii na 3:1 podwyższył Michał Wisniewski a wynik końcowy spotkania na 4:1 dla Witkowa ustalił w doliczonym czasie gry zawodnik gości Piotr Anioła pakując piłkę do własnej bramki. Po tym meczu zespół Vitcovii Witkowa, plasuje się na trzecim miejscu od końca w tabeli i nadal walczy o byt w rozgrywkach ligi międzyokręgowej następnego sezonu.

Kolejne spotkanie drużyna z Witkowa, rozegra 18 maja o godzinie 11.00 kiedy to w Margoninie będzie podejmowana przez zespół Leśniaka.

Skład Vitcovii Witkowo: Szymon Menz, Daniel Bartkowiak (80' Patryk Stachowiak), Hubert Mielcarek, Oskar Wegnerski, Adrian Krupka, Alan Polus, Błażej Matysiak (89' Kamil Karski), Filip Janiszewski, Michał Wiśniewski, Daniel Nowaczyk, Adrian Franczak