Komplet punktów Wełnianki Kiszkowo w meczu u siebie z Antaresem Zalasewo

2014-04-07

Trzynasta kolejka poznańskiej klasy B grupy 1 a druga rundy rewanżowej sezonu 2013/2014, nie okazała się pechowa dla drugiego zespołu z naszego powiatu gnieźnieńskiego występującego w tej klasie piłkarskiej mowa tutaj o Wełniance Kiszkowo w przeciwieństwie do Fary Pelikan Żydowo. Podopieczni Piotra Wojnowskiego, w niedzielę 6 kwietnia na własnym trenie pokonując zdecydowanie Antares Zalasewo w stosunku 2:0 zapisali na swoim koncie komplet trzech oczek.

Kiszkowanie od pierwszego gwizdka sędziego ruszyli zdecydowanie na bramkę swojego rywala stwarzając od pierwszych minut meczu dogodne sytuacje do zdobycia gola. Już w 5 minucie meczu gospodarze mogli wyjść na jedobramkowe prowadzenie. Gości przed utratą gola uratował jednak słupek własnej bramki, w który z 16 metra po podaniu piłki przez Łukasza Górnego trafił w zespole z Kiszkowa – Dawid Jeżewski. W 14 minucie gry wybornej sytuacji do zdobycia bramki w zespole z Kiszkowa nie wykorzystał natomiast Sławomir Kasprzak, posyłając w sytuacji sam na sam piłkę z 7 metra wprost w golkipera Zalasewa. Dopiero w 30 minucie meczu drużyna z Kiszkowa wyszła na prowadzenie 1:0. Podanie w ,,uliczkę: w wykonaniu Dawida Jeżewskiego na bramkę zamienił Łukasz Górny posyłając piłkę w sytuacji sam na sam z golkiperam gości z 11-tego metra w samo okienko jego bramki. Po tym golu kiszkowianie jeszcze w 40 minucie mogli podwyższyć swoje prowadzenie do dwóch goli, jednak strzał Dawida Jeżwskiego z 7-mego metra wybronił bramkarz gości. W tym układzie pierwsza połowa meczu pomiędzy Wełnianką Kiszkowo a Antaresem Zalasewo zakończyło się prowadzeniem gospodarzy 1:0.

Pierwsze piętnaście minut drugiej połowy należał do gości z Zalasewa, którzy   przejęli inicjatywę w grze jednakże nic nie wynikało z niej, gdyż nie zagrozili poważnie oni bramce Wełnianki Kiszkowo strzeżonej tego dnia przez Karola Zdanowskiego. Po upływie tego czasu wszystko jednak wróciło do normy. Podopieczni Piotra Wojnowskiego, w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku w Kiszkowie, stwarzając sobie dogodne sytuacje do zdobycia drugiej bramki. Zdecydowane ataki na bramkę z Zalasowa przyniosły efekt w postaci drugiego gola dla Wełnianki Kiszkowo dopiero w 85 minucie. Z końcowej linii boiska piłkę zagrał w pole karne na 16-ty metr Kamil Kupidura a Marcin Zamiara silnym uderzeniem wpakował ją pod poprzeczkę bramki gości.
Była to ostatnia bramka zdobyta w całym meczu przez obie drużyny. I potyczka piłkarska pomiędzy Wełnianką Kiszkowo a Antaresem Zalasewo zakończyła się zwycięstwem podopiecznych Piotra Wojnowskiego w stosunku 2:0.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Karol Zdanowski, Robert Babiakowski (70’ Piotr Talarczyk), Maciej Masłowski, Arnold Sądej Marek Raith (45’ Maciej Zabierek), Marcin Zamiara, Cezary Dąbrowski(75’ Grzegorz Wysiecki), Mateusz Krawczyk, Sławomir Kasprzak, Łukasz Górny (70’ Kupidura Kamil), Dawid Jeżewski

Kolejnym przeciwnikiem Wełnianki Kiszkowo w niedzielę 13 kwietnia w meczu wyjazdowym będzie drużyna AVA I Komorniki.