Komplet punktów Zjednoczonych Trzemeszno w meczu wyjazdowym z Leśnikiem Margonin

2014-04-27

Kolejny komplet trzech punktów, w rozgrywkach wielkopolskiej IV lidze grupie północnej zapisali na swoim koncie piłkarze Zjednoczonych Trzemeszno. Po środowej wygranej w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego z drużyną Mieszka-Carbon Gniezno, podopieczni Łukasza Kańczukowskiego udali się w sobotę 26 kwietnia do Margonina powalczyć o kolejne punkty ligowe z miejscową drużyną Leśniak w trwającej rundzie wiosennej sezonu 2013/2014.

Spotkanie wyjazdowe w ramach szóstej kolejki rundy rewanżowej zakończyło się pełnym sukcesem dla drużyny z grodu Kilińskiego, która po dość wyrównanym meczu pokonała zespół z Margonina w stosunku 2:1. Zespół z Trzemeszna, na prowadzenie w sobotnim meczu wyszedł w 20 minucie. Bramkarza gospodarzy bezpośrednio z egzekwowanego rzutu wolnego z około- 30-tego metra pokonał w drużynie Zjednoczonych – Waldemar Kuczyński. W 27 minucie zespół z Trzemeszna, mógł prowadzić już różnicą dwóch goli. Grzegorz Meller dograł piłkę w pole karne gospodarzy do stojącego na 10-tym metrze od bramki Margonina do Krzysztofa Chojnackiego. Obrońca z Trzemeszna, zdecydował się na oddanie strzału w stronę bramki gospodarzy. Piłka uderzona przez Chojnackiego nie trafiła do bramki lecz została ona posłana wprost stojącego przed nią giolkipera Leśniaka. A że do końca pierwszej połowy więcej bramek już nie zdobyły obie drużyny więc ta część spotkania zakończyła się prowadzeniem Zjednoczonych Trzemeszno w stosunku 1:0.

Po zmianie stron do zdecydowanego ataku ruszyli gospodarze, którzy chcieli doprowadzić do zmiany niekorzystnego rezultatu. Sztuka ta udała się drużynie z Margonina w 55 minucie, kiedy to po zdobyciu gola kontaktowego  doprowadzili do stanu 1:1. Kiedy wydawało się że takim też rezultatem może zakończyć się to spotkanie. W 73 minucie drużyna z Trzemeszna, zadała swoim przeciwnikom decydujący cios w postaci zdobytego drugiego gola. Na 2:1 dla Trzemeszna, ustalając tym samym końcowy wynik meczu bramkę na wagę zwycięstwa oraz kolejnych trzech punktów w ligowej tabeli zdobył Krzysztof Chojnacki, umieszczając piłkę w bramce sobotniego rywala z 7-go metra. Za tydzień drużyna z Trzemeszna, zaliczy przymusową pauzę w rozgrywkach ligowych z powodu wycofania się wcześniej z rozgrywek czwartoligowych Świtu Piotrowo. W tym układzie podopieczni Łukasza Kańczukowskiego, podobnie jak inne zespoły z tej samej grupy trzy punkty na swoim koncie zapiszą  bez gry w wyniku przyznanego im walkoweru 3:0 co oznacza że w przeciągu dwóch tygodni drużyna z  Trzemeszna zdobędzie aż dziewięć punktów. Oby tak dalej!!!

Skład Zjednoczonych Trzemeszno: Damian Lewandowski, Krzysztof Chojnacki, Michał Fajfer, Mikołaj Humański, Michał Kachniarz, Waldemar Kuczyński, Grzegorz Meller, Konrad Nadolny, Marcin Nowak, Hubert Siwa,  Patryk Sobucki rezerwa – Tomasz Bauza