Koncertowa gra gnieźnianek. MKS PR URBIS w kolejnej rundzie Pucharu Polski

2017-11-08

Zawodniczki MKS PR URBIS Gniezno bez problemów we własnej hali GOSiR przy ulicy Paczkowskiego we wtorkowy wieczór 7 listopada pokonały KS AP Poznań i tym samym awansowały do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Bywa tak, że rozgrywki pucharowe są traktowane po macoszemu. Niektóre kluby, dla których priorytetem jest liga wystawiają wówczas rezerwowy skład, dając tym samym chwilę wytchnienia podstawowym zawodniczkom. W pojedynku pomiędzy MKS PR URBIS, a KS AP Poznań nic takiego nie miało miejsca. Obie ekipy przystąpiły do meczu w najmocniejszych składach, jakimi tego dnia dysponowali szkoleniowcy.

Również pierwsze minuty pojedynku pokazały, że nikt nie zamierza odpuszczać możliwości gry w kolejnej rundzie Pucharu Polski. Zaczęło się wyrównanie. Była to typowa wymiana cios za cios, bramka za bramkę. Przełom nastąpił w ostatnich 10 minutach pierwszej połowy. Wtedy to od stanu 10:10 gnieźnianki odskoczyły gościom, schodząc na przerwę z czterobramkową zaliczką (16:12).

Po zmianie stron MKS PR URBIS kontynuował budowanie przewagi, która po sześciu minutach drugiej części spotkania wynosiła już sześć punktów. Nie pomogły przerwy na żądanie brane przez trener KS AP Poznań - Amelię Chmielewską. Podopieczne R. Popka oraz R. Solarka kontrolowały przebieg gry, która ostatecznie zakończyła się wynikiem 30:20 na korzyść miejscowych.

Nie wiemy jeszcze, kiedy i z kim przyjdzie się zmierzyć gnieźnieńskim szczypiornistkom w kolejnej rundzie Pucharu Polski. Wiemy natomiast, że zawodniczki MKS PR URBIS Gniezno nie będą miały wiele czasu na odpoczynek. Już w najbliższą niedzielę do Pierwszej Stolicy Polski zawita MTS Kwidzyn. Stawką pojedynku, który rozpocznie się o godz. 16:00 będą kolejne punkty w ligowej tabeli. Serdecznie zapraszamy!

MKS PR URBIS Gniezno - KS AP Poznań 30:20 (16:12)

Skład MKS PR URBIS Gniezno: Kobyłecka, Tarczyńska, Olejniczak – Wojtkowiak (6), Niedzielska (3), Siwka (3), Różańska (4), Giszczyńska (3), Dolacińska, Chojnacka (1), Stankiewicz, Bigoszewska-Jackowiak, Rachela, Walkowska (8), Nowak (2), Pudelewicz.

MKS PR URBIS Gniezno/ foto  Roman Strugalski - Szersza relacja z tego meczu-TUTAJ