Koncertowa gra Piasta zakończona czwartym ligowym zwycięstwem z rzędu!

2018-09-09

Po kiepskiej grze Piasta Łubowo w Pucharze Polski nie ma już śladu, mocno zmotywowani zawodnicy z Łubowa w sobotę 8 września udali do Dolska, by z tamtą przywieźć kolejny już komplet punktów w rozgrywkach poznańskiej klasie A grupy 1 w trwającym nowym sezonie 2018/2019. I to łubowianie zrealizowali w stu procentach wygrywając z tamtejszą Zawiszą spotkanie gładko 5:0.

Spotkanie od początku do końca było kontrolowane przez podopiecznych Arkadiusza Kościańskiego. Już w pierwszych minutach meczu po kilka okazji na strzelanie bramki mieli Damian i Krystian Grzesiakowie, jednak zawsze niewiele brakowało do zdobycia gola. Kilka szybkich akcji lewą stroną przeprowadzał Maciej Adamski, lecz brakowało ostatniego dokładnego podania do napastnika czekającego w polu karnym. Na pierwszą bramkę zgromadzeni na meczu kibice musieli czekać do 30 minuty. Nie była to dla nich przyjemna chwila, ponieważ to Piast zdobył pierwszego i jak się okazało nie ostatniego gola. Yura Mazur przerzucił piłkę na lewą stronę do Macieja Adamskiego, a skrzydłowy Piasta zamknął akcje strzałem z powietrza. Na drugą bramkę trzeba było czekać do 45 minuty. Przemysław Wolniewicz zagrywał z obrony bezpośrednio do Damiana Grzesiaka, który został powalony w polu karnym będąc sam na sam z bramkarzem. Sędzia wskazał na wapno, a pewnym egzekutorem jedenastki był kapitan GKS-u Przemysław Wolniewicz. Do przerwy Piast prowadził 2:0.

W przerwie w szatni padły deklaracje o kontynuowaniu ofensywnego nastawienia, które doprowadzi do "zabicia" meczu i tak też się stało. W 50 minucie Yura Mazur ponownie odnalazł Macieja Adamskiego, a ten podwyższył prowadzenie Łubowa na 3:0. W 60 minucie dobrze w polu karnym odnalazł się Yura Mazur zdobywając bramkę na 4:0. Warto zaznaczyć, że był to pierwszy gol w oficjalnym meczu tego zawodnika w barwach Piasta Łubowo, w którym występuje od rundy wiosennej minionego sezonu. Wynik na 5:0 ustalił Patryk Kanclerz, który otrzymał prostopadłe podanie od kolegi i biegnąc samemu od połowy boiska zdobył gola. Była to już czwarta wygrana Piasta Łubowo, w trwającym nowym sezonie 2018/2019 w rozgrywkach poznańskiej klasie A grupie 1.

Skład Piasta Łubowo: Wojciech Kalmus - Łukasz Reszelewski, Patryk Cegielski, Przemysław Wolniewicz, Paweł Kulczak - Yura Mazur, Patryk Kanclerz, Oskar Włodarczyk - Damian Grzesiak, Krystian Grzesiak, Maciej Adamski

Z ławki weszli: Adrian Łucjan, Adrian Wachoń, Michał Kanclerz, Kamil Maciejewski, Mariusz Jabkiewicz i Rafał Mucha