Konferencja prasowa przed VIII Gnieźnieńskim Biegiem Niepodległości

2022-11-07

W piątek, 11 listopada 2022 r. odbędzie się VIII edycja Gnieźnieńskiego Biegu Niepodległości, który w 2015 został zainicjowany przez prezydenta Gniezna Tomasza Budasza.

Jest mi niezmiernie miło, że po raz kolejny upamiętnimy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości wywalczonej w 1918 roku biorąc udział w Gnieźnieńskim Biegu Niepodległości. Dziś szczególnie musimy pamiętać, że wywalczona po 123 latach wolność nie jest nam dana raz na zawsze. Upamiętnienie tego wydarzenia na sportowo, w duchu patriotycznym, wspólnie śpiewając hymn Rzeczypospolitej i oddając cześć tym, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce jest szczególnie ważne – powiedział Prezydent Gniezna Tomasz Budasz.
Dzień 11 listopada jest dla nas szczególnym i pełnym radości świętem ponieważ powielu latach Polska znów pojawiła się na mapie jako niepodległy i suwerenny kraj. Jako Bank Spółdzielczy w Gnieźnie z ponad 150 letnią tradycją i całkowicie polskim kapitałem utożsamiamy się z tym świętem i jesteśmy dumni, że możemy włączyć się w to wydarzenie i aktywnie, w biało – czerwonych barwach narodowych wesprzeć naszą lokalną społeczność w biegu ulicami Pierwszej Stolicy – dodała prezes Banku Spółdzielczego w Gnieźnie.


Jak co roku, Gnieźnieński Bieg Niepodległości rozpocznie się wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, hymnu Rzeczypospolitej Polskiej, a o godzinie 11:11, 540 biegaczy, stanie na starcie, by spod gnieźnieńskiej katedry ruszyć ulicami miasta w pamiątkowych, czerwono-białych koszulkach. Tegoroczna trasa składa się z dwóch pętli o długości 4,3 km oraz jednej pętli 1,4 km, co łącznie daje dystans 10 km, z metą na gnieźnieńskim Rynku. Tam na każdego zawodnika, który ukończy bieg, czekać będzie pamiątkowy medal oraz pyszne Rogale Świętomarcińskie. Gnieźnieński Bieg Niepodległości to przede wszystkim świetna zabawa i dużo endorfin. Jak wiadomo z poprzednich VII edycji, trasa nie jest łatwa, ale jak co roku została tak przygotowana, by wszyscy mogli podziwiać nasze piękne miasto. Chciałbym zaprosić wszystkich mieszkańców Gniezna do przyjścia na trasę biegu, by wspólnie świętować odzyskanie przez Polskę niepodległości oraz kibicować zawodnikom podczas ich zmagań. Zapewne wśród biegaczy rozpoznacie kogoś znajomego: ze swojej rodziny, z sąsiedztwa, także bądźmy razem w tym wyjątkowymdniu – dodał Andrzej Krzyścin, dyrektor biegu.

 

Szczegóły wraz z regulaminem VIII Gnieźnieńskiego Biegu Niepodległości dostępne są na stronie www.biegniepodleglosci.gniezno.pl oraz Facebooku biegu.

 

ALTOM Gniezno + foto

 

 

 

 

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,konferencja-prasowa-przed-viii-gnieznienskim-biegiem-niepodleglosci.html