Konfrontacja nietypowa futsalistów ze szczypiornistami

2017-12-22

W czwartkowy wieczór 21 grudnia po raz trzeci raz z rzędu tuż przed Świętami Bożego Narodzenia doszło do nietypowej konfrontacji futsalistów MKS-u Mieszka Gniezno z piłkarzami ręcznymi KS-u Szczypiorniak Gniezno.

Tego dnia bowiem rozegrane zostały z udziałem obu drużyn dwa mecze po każdy po trzydzieści minut, czas nie był zatrzymywany. Najpierw oba zespoły  zmierzyły się pomiędzy sobą w hali GOSiR mieszczącej się przy ulicy Paczkowskiego w pojedynku futsalowym a chwilę później rozegrane zostało spotkanie piłki ręcznej.

Rywalizacja pomiędzy obiema drużynami na parkiecie hali GOSiR przy popularnego ,,Paczka” przebiegała w miłej atmosferze. Choć miała ona wymiar towarzyski, to emocji i zaciętej walki w obu meczach nie brakowało. W meczu piłki halowej znacznie lepiej wypadł zespół  futsalistów Mieszka Gniezno prowadzony przez Adama Heliasza, który pokonał piłkarzy ręcznych KS Szczypiorniaka Gniezno w stosunku 5:1. Wynik meczu futsalowego, który od początku do końca kontrolowali mieszkowcy otworzył trener tego zespołu Adam Heliasz a prowadzenie chwilę później biało-niebieskich na 2:0 podwyższył Paweł Kaźmierczak. Szczypiorniak gola kontaktowego zdobył za sprawą swojego trenera Kamila Hanuszczaka. Potem gole jednak zdobywali futsaliści Mieszka Gniezna, najpierw na 3:1 w 21 minucie podwyższył prowadzenie swojego zespołu Marcin Greser, kilka sekund później gola na swoim koncie zapisał Kamil Karski. Ostatnie celne trafienie do bramki ,,Wilków” padło na minutę przed końcową meczu, kiedy to po zamieszaniu w polu karnym Szczypiorniaka piłkę do własnej bramki wpakował trener tej drużyny Kamil Hanuszczak.

Po futsalowych zmaganiach nadszedł czas na szczypiorniaka! Tutaj zgodnie z przewidywaniami lepszymi okazali się podopieczni Kamila Hanuszczaka, występujący na co dzień w rozgrywkach Wielkopolskiej Lidze Piłki Ręcznej Mężczyzn. ,,Wilki” bowiem pokonały futsalistów Mieszka Gniezno po trzydziestu minutowym pojedynku dziesięcioma bramkami wygrywają mecz 24:14. Najwięcej bramek dla Szczypiorniaka Gniezno zdobyli Michał Ostrowski i Filip Chrzanowski po 6 oraz Adam Kniaź – 5 z koli dla Mieszka Gniezno najcelniej do bramki swojego rywala trafiali Adam Heliasz i Paweł Kaźmierczak po sześć razy.

Na koniec należy nadmienić że było to ostatnie wydarzenie sportowe z udział obu drużyn w takiej formie w dobiegającym do końca roku kalendarzowym 2017.