KopCup.pl górą w hicie kolejki, Fachobet Posadzki na remis w ostatnich sekundach!

2018-04-10

W sobotę 7 kwietnia na Orliku mieszczącym się przy ulicy Wrzesińskiej, została rozegrana druga kolejka w ramach Wielkopolskiej Lidze Gniezno w rundzie wiosennej.

Sobotnie zmagania w Gnieźnie rozpoczęły się od meczu Ann-Just vs Fachobet Posadzki. Pierwsza odsłona tego pojedynku to „wymiana ciosów” obu drużyn. Od początku spotkania żwawiej do ataku ruszyli zawodnicy Fachobetu. Lecz po stracie gola Ann-Just ruszył do odrabiania strat, jak się później okazało, skutecznie. Tuż przed przerwą Kacper Boczkowski wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie (4:3) tym samym zdobył hat-tricka klasycznego. Po siedmiu golach jakie padły w pierwszych 20 minutach zapowiadała się ciekawa druga połowa. Jak się okazało główną role w niej odgrywały defensywy obu ekip. Jedynego gola w drugiej części spotkania zdobył Dawid Żak dając w ostatniej akcji tego spotkania remis swojej drużynie, a po tym golu również Dawid mógł cieszyć się z hat-tricka.

W drugim spotkaniu sobotniego popołudnia Bovelli Bedding mierzył siły z Kosbrukiem Mikitow. Obie ekipy do tego meczu przystępowały w nie zbyt dobrych humorach. W poprzednim tygodniu poczuli gorzki smak porażki. Obie ekipy do tego meczu przystępowały w nie zbyt dobrych humorach po porażkach w ubiegłym tygodniu. Pierwsza połowa, była bardzo wyrównana ale nie zakończyła się remisem. Rzut wolny na gola zamienił Krystian Grzesiak i po 20 minutach było 1:0 dla Bovelli Bedding. W drugiej połowie do odrabiania strat wzięli się zawodnicy Kosbruku. Jednak nie potrafili znaleźć recepty na defensywę Bovelli Bedding z Michałem Gorzkiewiczem na czele, który zresztą nie dał się pokonać z rzutu karnego. Końcówka jednak należała do Kosbruku, akcje już tak mocno się nasilały, że chwalona wcześniej obrona musiała skapitulować. Na nieszczęście BB przytrafiło się to dwa razy z czego drugi w ostatnich sekundach spotkania. Trzy punkty powędrowały do Kosbruku.

Trzeci mecz to pojedynek Husarii Auto Format z Syljar Symix. Strzelanie w tym meczu rozpoczął Marcin Świdziński wyprowadzając Syliar na prowadzenie. Widać było zaskoczenie zawodników w niebieskich strojach takim obrotem sprawy. Wszystko jednak wróciło do normy chwilę później. Faworyt, bo takim niewątpliwie na papierze przed tym meczem była Husaria, szybko doprowadził do wyrównania, a jeszcze przed końcem pierwszej połowy po raz drugi do siatki trafił Adrian Moskwa. Druga polowa to kontynuacja końcówki pierwszej, dominacja Husarii i kolejne gole. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem aktualnego mistrza Gniezna w stosunku 6:3. Jedną z bramek w drugiej połowie zdobył Adrian Moskwa co dało mu pierwszego hat-tricka w tym sezonie.
Na koniec pozostał szlagier kolejki. KopCup.pl podejmował Materiały Budowlane Andrzejewski. Jak na szlagier przystało oglądaliśmy dużo sportowej walki, a na pierwszego gola musieliśmy czekać do końcówki pierwszej połowy. Wtedy to tzw. Bramkę do szatni zdobył Bartosz Lis i po pierwszej części spotkania Materiały Budowlane Andrzejewski prowadziły 1:0. Druga połowa należała jednak do rywali. KopCup.pl trzykrotnie odpowiedział na gola przed przerwą co dało im pewne i zasłużone zwycięstwo w meczu kolejki Ligi Wielkopolskiej w Gnieźnie. Na tą chwilę już tylko Husaria Auto Format oraz KopCup.pl z całej stawki pozostają z kompletem punktów.