KopCup.pl mistrzem w Gnieźnie, v-ce mistrzem MBA, trzeci Ann-Just!

2018-06-06

W sobotę 2 czerwca na Orliku mieszczącym się przy ulicy Wrzesińskiej, dobiegły rozgrywki sezonu 2018 w ramach Wielkopolskiej Ligi Gniezno w rundzie wiosennej.

Po zakończonej dziesiątej kolejki wszystko stało się jasne mistrzem rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Gniezno została drużyna KopCup.pl, pierwszym wicemistrzem zespół Materiały Budowlane Andrzejewski a drugim wicemistrzem drużyna Ann-Just.

Ostatnią kolejkę Ligi Wielkopolskiej w Gnieźnie sezonu Wiosna 2018 rozpoczął pojedynek o trzecie miejsce. Walczyła o nie Husaria Auto Format z Ann-Justem Gniezno. Ann-Just zaatakował od pierwszej minuty i pomimo wielu prób nie mogli trafić do siatki. Jak to mówią, niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Jedną z nielicznych akcji Husarii wykorzystał Dariusz Czerwiński i mieliśmy 1:0. Jeszcze przed przerwą Ann-Just wyrównał po golu kapitana – Dawida Karpińskiego. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił więcej sytuacji miał Ann-Just, a gola na 2:1 przewrotką zdobył Kacper Gareth Boczkowski Bale :). Ann-Just zasłużenie wygrał to spotkanie, Husaria nie miała pomysłu na grę. Przed nami Liga Mistrzów Wielkopolski jakieś wnioski muszą wyciągnąć z tego spotkania, bo w Gdyni łatwiej nie będzie.

Kolejne rozegrane spotkanie to już walka o ligowe punkty w grupie o miejsca 5-8. Syljar Symix podejmował Fachobet Posadzki i choć każdy możliwy wynik nic w tabeli nie był w stanie zmienić Syljar jako prowadzący w tabeli stawił się na to spotkanie w dość szerokiej kadrze czego nie można było powiedzieć o Fachobecie. Osobiście wydawało mi się, że Fachobet zlekceważył już ostatnią potyczkę w sezonie. Jednak bardzo mile mnie zaskoczyli piłkarze tej drużyny. Jak to się mówi, lepiej mądrze stać niż głupio biegać. Idealnie zarządzali siłami w to upalne popołudnie i pomimo braku zmian nie było widać by „oddychali rękawami”. Dzięki czemu całe spotkanie mieli pod kontrolą i zasłużenie zgarnęli trzy oczka z tej potyczki kończąc sezon na miejscu 6.

Na koniec został nam najważniejszy mecz, który miał rozstrzygnąć kto zostanie mistrzem tego sezonu. KopCup.pl podejmował Materiały Budowlane Andrzejewski. KopCupowi wystarczył remis by cieszyć się ze zwycięstwa w tym sezonie. Początek spotkania był bardzo wyrównany z przewagą Materiałów Budowlanych Andrzejewski, którzy postraszyli KopCup kilkoma groźnymi strzałami jednak na posterunku był bramkarz Jakub Szczepaniak. W siódmej minucie padł pierwszy gol i KopCup.pl wyszedł na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą Marcin Jagodziński zdołał podwyższyć na 2:0, a chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy było już 3:0 i z każdą minutą szanse na rezultat dający mistrza MBA malały. Do końca spotkania padło jeszcze po jednej bramce z obu stron co dało ostateczny rezultat 4:1 i mistrzostwo drużynie KopCup.pl. Serdecznie gratulujemy!