KopCup.pl na zero z tyłu, Husaria zwycięża rzutem na taśmę! – Pierwsza kolejka LW za nami!

2018-03-27

W sobotę 24 marca na Orliku mieszczącym się przy ulicy Wrzesińskiej, zainaugurowane zostały pierwszymi meczami rozgrywki w Wielkopolskiej Lidze Gniezno w rundzie wiosennej.

Sezon Wiosna 2018 w Gnieźnie rozpoczęliśmy spotkaniem SyljarSymix Gniezno vs KopCup.pl. Od początku spotkania zawodnicy KopCup.pl prowadzili grę. Po pierwszych dwudziestu minutach było 2:0. W drugiej połowie padły jeszcze trzy gole i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:0. KopCup.pl byli lepsi i pewniejsi w każdym aspekcie gry. O rywalach nie można powiedzieć, że nie chcieli czy odpuścili mecz, bo tak nie było ale po prostu nie mieli wystarczających argumentów by ugrać w tym spotkaniu choć jeden punkt. Na słowa uznania zasługuje strzelec dwóch goli Mikołaj Mazurkiewicz, który mocno przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny. I nie chodzi tu tylko o strzelone gole.

Strzelcy:
2x Mikołaj Mazurkiewicz (KopCup.pl)
Patryk Malinger(KopCup.pl)
Dawid Maćkowiak(KopCup.pl)
Marcin Jagodziński(KopCup.pl)

Po spotkaniu odbył się Lorus Challenge, w którym udział wziął Marcin Jagodziński z drużyny KopCup.pl. Jak mu poszło? Już niebawem pojawi się materiał wideo z Marcinem w roli głównej na Facebooku oraz YouTube Ligi Wielkopolskiej.

Po przerwie związanej z Lorus Challenge wróciliśmy do zmagań ligowych. Tym razem na Orliku przy ul. Wrzesińskiej stawiły się drużyny Husarii Auto Format oraz KosbrukMikitow. Pierwsza połowa nie dostarczyła nam goli i nie była mocno porywająca. Wszystko odmieniło się gdy piłkę w siatce umieścił Arkadiusz Wiśniewski z drużyny Kosbruk. Do odrabiania strat wzięła się Husaria narażając się na groźne kontrataki. Ale jak kiedyś powiedział sir Alex Ferguson „brak decyzji jest najgorszą decyzją”, decyzja Husarii przyniosła owoc w postaci gola autorstwa Adriana Moskwy. Po tym trafeiniu mecz całkowicie się otworzył, a swoje doświadczenie pokazał aktualny mistrz Gniezna zdobywając gola w ostatnich minutach. Na listę strzelców wpisał się Bronisława Hahn ustalając wynik spotkania na 2:1.

Strzelcy:
Arkadiusz Wiśniewski (KosbrukMikitow)
Adriana Moskwy (Husaria Auto Format)
Bronisława Hahn(Husaria Auto Format)

Kolejne spotkanie to już Ann-Just Gniezno vsBovelliBedding. Mecz rozpoczął się po myśli drużyny rozstawionej w tym spotkaniu w roli gościa. Po golu Damiana Grzesiaka BovelliBedding powadził 1:0. Długo utrzymywał się ten wynik. Gdy wydawało się, że prowadzeniem BB zakończy się pierwsza połowa, tuż przed gwizdkiem na przerwę do wyrównania doprowadził Kacper Boczkowski. Druga odsłona była bardzo wyrównana ale do siatki trafiali tylko piłkarze Ann-Just. Najpierw Kamil Karski, a chwilę później drugie trafienie dołożył Kacper Boczkowski i mecz zakończył się zwycięstwem Ann-Just 3:1. BB mogą żałować tego pojedynku, ugranie choćby punktu było na wyciągniecie ręki tym bardziej, że strzelec jednaj z bramek – Kamil Karski otrzymał karę 2 min po czym za niesportowe zachowanie otrzymał czerwoną kartkę. BovelliBedding nie wykorzystali przewagi na placu gry by doprowadzić do remisu, a na domiar złego stracili w tym czasie gola na 3:1.

Strzelcy:
Damiana Grzesiaka(BovelliBedding)
2x Kacper Boczkowski (Ann-Just)
Kamil Karski(Ann-Just)

Na zakończenie kolejki inauguracyjnej w Gnieźnie Fachobet Posadzki podejmował Materiały Budowlane Andrzejewski. Bardzo wysokie tempo narzuciły obie drużyny od pierwszego gwizdka. Zgromadzonym kibicom na Orliku głowa podążała za piłką niemalże jak w tenisie, padała bramka za bramkę. Po pierwszej części tego meczu było 5:3 dla piłkarzy reprezentujących Materiały Budowlane Andrzejewski. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił nadal oglądaliśmy mnóstwo akcji z obu stron co dało kolejne gole. Ostatecznie z tego pojedynku w roli zwycięzców schodzili zawodnicy drużyny Materiały Budowlane Andrzejewski pokonując Fachobet Posadzki 8:5. Na słowa uznania zasługują.. wszyscy zawodnicy tego spotkania ale jeśli chodzi o Man Of The Match to zostaje nim zdobywca hat-tricka- Kamil Klechammer z drużyny MBA.
W tym meczu padło więcej goli niż w poprzednich trzech razem wziętych rozgrywanych tej soboty w Gnieźnie.