Korona Zakrzewo wygrywa Halowy Turniej Piłki Nożnej Dzieci o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Czerniejewo - Tadeusza Szymanka

2021-01-25

W niedzielę 24 stycznia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Czerniejewie,rozegrany został turniej halowy w piłce nożnej dzieci o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Czerniejewo - Tadeusza Szymanka.

Organizatorem turnieju był  Klub Sportowy Fara Pelikan Żydowo a zmagania turniejowe można było obejrzeć za pośrednictwem strony internetowej. Turniej rozgrywany był bez udziału publiczności, dlatego też organizatorzy wyszli z inicjatywą iż będzie można  transmitować wszystkie mecze rozgrywane podczas turnieju. Nad prawidłowym przebiegiem transmisji czuwał z ramienia organizatorów Arkadiusz Kosmala.

Do turnieju zgłosiło się 8 drużyn, które reprezentowały powiaty:  poznański, wrzesiński i gnieźnieński - Chrobry-Gniezno" Dziecięca Akademia Piłkarska, Junior Koziegłowy, Kotwica Kórnik, SZKÓŁKA PIŁKARSKA WALDEMARA PRZYSIUDY, Akademia Pelikan, SSNC Meblorz Swarzędz, Stella Luboń i Fara Pelikan Żydowo. Drużyny podzielono na 2 grupy, gdzie w grupach zagrano systemem każdy z każdym.

W grupie A spotkały się zespoły:
1. Stella Luboń
2. Junior Koziegłowy
3. KS Fara Pelikan Żydowo
4. Meblorz Swarzędz

W grupie B natomiast rywalizowały ze sobą zespoły:
1. Szkółka Piłkarska Waldemara Przysiudy – Września
2. Korona Zakrzewo
3. Kotwica Kórnik
4. Chrobry Gniezno

Po rywalizacji grupowej trwającej kilka godzin, przyszło czas na kolejne zmagania tym razem o poszczególne miejsca w turnieju. Zagrano o miejsca 7-8 oraz 5-6.  Zwycięzcy grup zagrali w półfinale, przegrani w meczu o 3 miejsce natomiast wygrani w wielkim finale. W pierwszym półfinale spotkały się zespoły Chrobry Gniezno i Fary Pelikan Żydowo, gdzie zespół Chrobrego meldując się w finale wygrywa 4:0 natomiast w drugim półfinale zespół Korony Zakrzewo wygrywa z drużyną Juniora Koziegłowy 4:1.  W meczu o 3 miejsce Fara Pelikan Żydowo wygrywa z drużyną Juniora Koziegłowy 3:0  W meczu o 1 miejsce Korona Zakrzewo pokonuje Chrobry Gniezno 2:1.

Podczas turnieju została wybrana TOP 8 TURNIEJU oraz najlepszy BRAMKARZ i STRZELEC:
TOP 8 TURNIEJU prezentuję się następująco:
1. Janek Marciniak – Szkółka Waldemara Przysiudy Września
2. Filip Barczak – Kotwica Kórnik
3. Tomasz Marek – Junior Koziegłowy
4. Miłosz Tasiemski – Meblorz Swarzędz
5. Dominik Zobel – KS Fara Pelikan Żydowo
6. Mikołaj Podlak – Stella Luboń
7. Aleks Malchrowicz – Korona Zakrzewo
8. Patryk Szewczyk – Chrobry Gniezno
Najlepszy bramkarz – Mikołaj Kowalski (Chrobry Gniezno)
Najlepszy strzelec – Aleksander Lewiński (Korona Zakrzewo)

Z tego miejsca organizatorzy KS Fara Pelikan Żydowo serdecznie dziękują sponsorom, trenerom, rodzicom a także spikerowi zawodów  Adrianowi Łososiowi, Panu opiekunowi medycznemu Konradowi Dominiakowi, sędziemu zawodów Błażejowi Robakowskiemu, Arkadiuszowi Kosmali za przebieg transmisji oraz wszystkim ludziom dobrej woli, którzy pomogli nam zorganizować turniej.

Sponsorami turnieju byli: Burmistrz Miasta i Gminy Czerniejewo – Pan Tadeusz Szymanek (patronat turnieju), Firma Madagier – sprzedaż węgla i nawozów, Physioclinic Dominik Buzalski, Gospodarstwo Rolne Marcin Mielcarek, Rodzice KS Fara Pelikan Żydowo

Fara Pelikan Żydowo + foto - Szersza relacja fotograficzna z tego turnieju TUTAJ
 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,korona-zakrzewo-wygrywa-halowy-turniej-pilki-noznej-dzieci-o-puchar.html