Kostrzyn maraton MTB

2014-05-29

W minioną niedzielę tj. 25.05.2014 odbyła się trzecia z kolei debiutancka impreza w Wielkopolsce dla miłośników kolarstwa górskiego. Mowa o Kostrzyna Maraton MTB. Impreza na której nie mogło zabraknąć zawodników z Gnieźnieńskiego Klubu.

GKKG ruszyło do pobliskiego Kostrzyna w składzie: Marek Makowski, Artur Lisiecki, Łukasz Wegnerski, Kamil Makowski oraz Michał Ossowski. Gniezno żegnało zawodników ciemnymi chmurami, które nie zwiastowały tego, czym przywitał ich Kostrzyn - piękna słoneczną pogodną. Dla organizatorów to wprost wymarzone warunki. Warunki, które z godziny na godzinę robiły się coraz bardziej uciążliwe dla zawodników.


Na miejscu odbyła się standardowa procedura - odbiór numerów startowych, posiłek, rozgrzewka i oczekiwanie na start, który był przewidziany na godz.11:00. Organizator przygotował dwa dystanse: Mini - ok 34 km oraz Mega ok 54 km. Klubowicze wystartowali na dłuższym dystansie Mega, który charakteryzował się pokonaniem trzech pętli na tym samym odcinku trasy.
Przed startem coraz bardziej odczuwalna był szybo rosnąca temperatura powietrza, co z kolei przekładało się na samopoczucie zawodników stłoczonych w sektorach startowych: „dziś nic nie ujadę", „to nie jest mój dzień", „to słońce nas wykończy”. To niektóre cytaty, które nie wróżyły nic dobrego. Jak się okazało dobre ustawienie w sektorze pozwoliło na przejechanie bezpieczne "startu lotnego" prowadzonego przez Policje przez centrum Kostrzyna. Tempo nie wyczuwalne w peletonie oscylowało miedzy 30 - 38 km/h. Następnie następował zjazd w teren. Tu zaczęło się prawdziwe ściganie. Walka z sobą i przeciwnikami ...


Trasa na dystansie Mega ciekawie zróżnicowana. Kilka niebezpiecznych punktów, (urwisko!), przewrócone pnie drzew na ścieżkach, szybkie zjazdy. Kolarze GKKG obyci z takimi przeszkodami szybko dopasowują do siebie tempo wyścigu, który przebiega po ich myśli i bezproblemowo. Duży wpływ na to miała strategia dobrania się w pary (Marek – Artur, Łukasz – Michał) i dawania zmian siedząc u kolegi „na kole”. Jedynie sam jechał Kamil sygnalizując od samego startu problemy ze zdrowiem, które miały wpływ na jego jazdę. Można było zauważyć to na trasie – mijając go. „Jeszcze nigdy mi się to nie zdarzyło” – wspomina Łukasz. Odzwierciedleniem tego był oczywiście wynik końcowy Kamila – i tu wielkie brawa dla niego za wytrwałość i walę walki. Nie przeszkodziło to zdobyć drugiego miejsca w kat. M1!


Sumując całość zorganizowanej imprezy i trasy – uczestnicy zgodnie przyznali, że było warto przyjechać i  na pewno tu wrócą.


Gratulacje dla Wszystkich!  

 

Wyniki:

MEGA

 

 

 

Kategoria – miejsce

Open

Kamil Makowski

M1 – 2

31

Michał Ossowski

M2 – 10

21

Łukasz Wegnerski

M3 – 7

22

Artur Lisiecki

M3 – 16

54

Marek Makowski

M4 – 11

55

 

 

Galeria:

 

 

Tekst: Łukasz Wegnerski & Daniel Curul

 

 

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,kostrzyn-maraton-mtb.html