Koszykarki i koszykarze z Gimnazjum Nr 1 w Gnieźnie srebrnymi medalistami Mistrzostw Wielkopolski !

2015-05-02

W dniach 28-29 kwietnia odbywały się Finały Wojewódzkie w piłce koszykowej w ramach XVI Gimnazjady Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska”.

Tocząc boje od mistrzostw Gniezna przez mistrzostwa powiatu i finały rejonu, dziewczęta i chłopcy z jedynki awansowali do najlepszych ośmiu gimnazjów w województwie.

Finałowy turniej dziewcząt odbył się w Ostrowie Wielkopolskim. W grupie eliminacyjnej gimnazjalistki z jedynki pokonały Gimnazjum Nr 2  ze Swarzędza  56:26 oraz Gimnazjum Jędrzejewo 58:38 oraz uległy Gimnazjum JP II Ostrów Wlkp. 51:33. Z drugiego miejsca awansowały do półfinałów, gdzie po wspaniałym i dramatycznym meczu pokonały Gimnazjum Nr 9 Poznań 54:52.
W finale turnieju spotkały się jeszcze raz z gospodarzem imprezy Gimnazjum JP II Ostrów Wielkopolski, ale tym razem gnieźnianki stawiły zacięty opór i po wyrównanym meczy uległy minimalnie 38:39.  Zdobyły srebrne medale i  tytuł vice-mistrza województwa wielkopolskiego !

Szkołę reprezentowały: Lilianna Banaszak, Aleksandra Piasecka, Monika Pilarska, Marta Kęsik,  Julia Andrzejewska, Karolina Draheim, Aleksandra Skubiszyńska, Oliwia Prusak, Karolina Florkowska, Julia Mierzwiak, Kinga Twardowska, Kamila Twardowska. Opiekę nad zespołem sprawowali  nauczyciele wf -Maciej Bigoszewski i Piotr Elantkowski. Dziewczęta to na co dzień zawodniczki TS Basket Gniezno podopieczne trenerów Marka Szczepanowskiego i Bartosza Piaseckiego.

Piękny sukces odnieśli także chłopcy, którzy rozgrywali swoje mecze we Wrześni. Oni również zajęli drugie miejsce  w finałach  Gimnazjady. W fazie grupowej pokonali Gimnazjum Nr2  z Międzychodu  44:27,  Gimnazjum Nr 54 Poznań  29:24 oraz ulegli Gimnazjum  Nr 1  Leszno 27:51. W półfinale pokonali Gimnazjum Nr 6 Konin 51:30  i awansowali do finału, gdzie ulegli Gimnazjum Nr 3 Ostrów Wielkopolski 38:48

Szkołę  reprezentowali: Dariusz Wietrzyński, Piotr Leśniczak, Aleksander Sztyma, Michał Milak, Łukasz Zachwieja, Jakub Kubicki, Mikołaj Lorek, Hubert Andrzejewski, Filip Jankowski, Tomasz Piechowiak, Kacper Kniaź, Mateusz Trafny. Opiekę na turnieju sprawowali nauczyciele wf- Artur Guziołek i Tomasz Konowalski. Uczniowie trenują w MKK Gniezno pod opieką Łukasza Staszkiewicza.