Koszykarki z Gimnazjum Nr 1 w Gnieźnie srebrnymi medalistkami Mistrzostw Wielkopolski !

2016-04-11

W dniach 4-5 kwietnia odbywały się Finały Wojewódzkie w piłce koszykowej w ramach XVII Gimnazjady Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska”.

Tocząc boje od mistrzostw Gniezna przez mistrzostwa powiatu i finały rejonu - dziewczęta  z jedynki awansowały do najlepszej ósemki w województwie. Finałowy turniej dziewcząt odbył się w Ostrowie Wielkopolskim. W grupie eliminacyjnej gimnazjalistki z jedynki pokonały Gimnazjum Nr 6 z Konina oraz Gimnazjum  JP II Ostrów Wielkopolski oraz uległy Gimnazjum nr 9 z Poznania . Z drugiego miejsca awansowały do półfinałów, gdzie po wspaniałym i dramatycznym meczu pokonały Gimnazjum Nr 3 Ostrów Wielkopolski . W finale turnieju spotkały się jeszcze raz z  Gimnazjum nr 9 z Poznania, ale tym razem gnieźnianki stawiły zacięty opór i po wyrównanym meczy uległy 44:39.  Zdobyły srebrne medale i  tytuł vice-mistrza województwa wielkopolskiego szkół gimnazjalnych.

Szkołę reprezentowały:  Aleksandra Piasecka, Monika Pilarska, Julia Andrzejewska, Karolina Draheim, Aleksandra Skubiszyńska, Oliwia Prusak, Karolina Florkowska, Julia Mierzwiak, Kinga Twardowska, Kamila Twardowska. Opiekę nad zespołem sprawowali  nauczyciele wf  Tomasz Konowalski i Piotr Elantkowski.

Dziewczęta to na co dzień zawodniczki TS Basket Gniezno- podopieczne trenerów Marka Szczepanowskiego i Bartosza Piaseckiego.