Koszykarski prezent pod choinkę od gnieźnieńskich basketek!

2013-12-22

Tuż przed Świętami rozpoczęła się runda rewanżowa Wielkopolskiej Ligi Koszykówki. Zgodnie z harmonogramem zespół Start SGB TS Basket Gniezno wyjechał do Poznania aby rozegrać mecz z drużyną MUKS Poznań.

W pierwszym spotkaniu ligowym Gnieźnianki nie dały żadnych szans utytułowanej drużynie poznańskiej, wygrywając u siebie 107:25. W rewanżu również nie pozwoliły na przejęcie kontroli na parkiecie i od pierwszych minut pokazały, że prowadzenie w lidze to nie przypadek.
Gnieźnianki nie pozwoliły rzucić sobie więcej niż maksymalnie 8 pkt w kwarcie. Nasze koszykarki od początku szybko zbudowały dużą przewagę, wygrywając wysoko pierwszą kwartę. W drugiej - rozkręciły się jeszcze bardziej i skutecznie rozbijały nieliczne ataki Poznanianek, przy jednoczesnej solidnej grze w obronie. W połowie meczu na tablicy widniał wynik 10:34 dla TS Basket.

Trzecia część meczu to kolejna porcja solidnej gry na całym boisku. W ostatniej kwarcie Gnieźnianki bezlitośnie obnażyły próby grania "strefą" w obronie MUKSu, co nie powinno mieć miejsca w tej kategorii rozgrywek. W tym momencie zabrakło jednoznacznej postawy sędziów, którzy mając całą sytuację "na widelcu" mogli ocenić ją wyłącznie w jeden
sposób. Czwartą kwartę, przy rozpaczliwej grze "strefą" drużyny przeciwnej, także zapisaliśmy na naszą korzyść. Po bardzo szybkim, choć miejscami niełatwym meczu, liderki tabeli ponownie zdecydowanie pokonały zespół MUKS Poznań 69:22.

W połowie rozgrywek ligowych Start SGB TS Basket Gniezno, z kompletem punktów zajmuje 1. miejsce w tabeli.

MUKS Poznań - Start SGB TS Basket Gniezno - 22:69 (6:15, 4:19, 4:23,  8:12).

Punkty dla Start SGB TS Basket Gniezno: Liliana Banaszak 19, Aleksandra Piasecka 15, Aleksandra Skubiszyńska 8, Katarzyna Matysiak 5, Oliwia Prusak 5, Marta Kęsik 4, Natalia Janiuk 4, Monika Pilarska 4, Marta Kubasik 3, Kamila Twardowska 2, Karolina Draheim 0, Julia Mierzwiak 0.

Trenerzy: Marek Szczepanowski, Bartosz Piasecki.

Punkty MUKS Poznań: Aleksandra Sendys 6, Oliwia Czermak 5, Maja Młynarczyk 4, Gabriela Adamczyk 3, Dominika Wojcińska 2, Zuzanna Płocharczyk 2, Michalina Szczepaniak 0, Marta Nowak 0, Wiktoria Malinowska 0, Julia Michalik 0, Magdalena Jankowiak 0, Weronika Kościelniak 0.

Trener: Maciej Brodziński, asystent trenera: Tomasz Szymańczyk.

Sędziowali: Damian Wojtaszek, Michał Garstka.

Krótką fotorelację ze spotkania można obejrzeć na  stronie internetowej. Autorką zdjęć z dzisiejszego meczu jest nasza zawodniczka Sara Kaczmarek.

Następny mecz Start SGB TS Basket Gniezno rozegra w niedzielę, 29. grudnia o godz. 10:00 w hali przy ul. Jolenty 5. Przeciwnikiem będzie zespół Start SGB Delfin Kłecko.