Koszykarskie ,,Derby” wielkopolski nie dla Sklepu Polskiego MKK Gniezno!

2016-02-21

W sobotę 20 lutego koszykarze Sklepu Polskiego MKK Gniezno, gościli we własnej hali 2 LO przy ulicy Łubieńskiego, w ramach rozgrywek 20. kolejki II ligi grupy D, w ramach derbów wielkopolskich drużynę Politechniki Poznańskiej.

Pierwszy pojedynek w rundzie sezonu zasadniczego, który odbył się w Poznaniu, pomiędzy obiema drużynami zakończył się nieznaczną wygraną poznaniaków w ostatnich sekundach meczu w stosunku 82:80. Przed sobotnim spotkaniem rewanżowym, wszyscy zastanawiali się chyba czy tym razem wynik będzie odwrotny i gnieźnianie odniosą pierwsze po przegranych 19. spotkaniach historyczne zwycięstwo. Mimo dobrej postawy i zaciętej walki pod koszem drużyny Sklepu Polskiego MKK Gniezno, do takiego scenariusza nie doszło gdyż gnieźnianie ulegli poznaniakom i to znacznie bo aż 93:78.

Podopieczni Arkadiusza Konowalskiego, swoją szansę na pierwsze historyczne zwycięstwo w rozgrywkach II ligi mężczyzn grupy D, niema co ukrywać zaprzepaścili na własne życzenie przegrywając wysoko czwartą kwartę sobotniego meczu aż 8:31. W pozostałych trzech kwartach, gnieźnianie bowiem spisywali się rewelacyjnie pierwszą bowiem wygrali zdecydowanie 25:18 drugą wprawdzie zremisowali 22:22, prowadząc z akademikami z Poznania po pierwszej połowie siedmioma punktami w stosunku 47:40. Kwarta trzecia to również dobra gra gnieźnian pod koszem swoich rywali. I chociaż poznaniacy w tej kwarcie zmniejszyli prowadzenie Sklepu Polskiego MKK Gniezno, nawet do 3 punktów to jednak MKK prowadzenia po niej nie oddało w całym meczu. I trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 23:22 dla podopiecznych Arkadiusza Konowalskiego i podtrzymaniem prowadzeniem w sobotnim spotkaniu w stosunku 70:62.  W tym momencie była szansa na pierwsze zwycięstwo Sklepu Polskiego MKK i to przed własną publicznością. Do takiego jednak scenariusza nie doszło gdyż gnieźnianie swoje pierwsze historyczne zwycięstwo na parkietach drugoligowych w sezonie 2015/2016, w całym spotkaniu zaprzepaścili po fatalnej grze w czwartej kwarcie, którą jak wspominaliśmy wcześniej przegrali wysoko bo aż 8:31. Tak wysoką porażkę gnieźnian w czwartej kwarcie sobotniego meczu oraz przegrane całe spotkanie w stosunku 78:93, można tłumaczyć dwoma kontuzjami w ekipie Sklepu Polskiego MKK Gniezno, które nabawili się podczas sobotniego spotkania Marcin Nocek i Piotr Golasiński. Jednak i to nie jest usprawiedliwieniem dla gnieźnian, że najczęściej barierą w odniesienia zwycięstwa jest ich słaba postawa ich w ostatnich dwóch kwartach, które zresztą mają zawsze decydujący wpływ na końcowy wynik spotkania z udziałem drużyny Sklepu Polskiego MKK Gniezno. Szkoda, zaprzepaszczonej szansy  przez gnieźnian w postaci pierwszego historycznego zwycięstwa w rozgrywkach drugoligowych, miejmy nadzieje że kiedyś ono nadejdzie.

Sklep Polski MKK Gniezno-AZS Politechnika Poznań 78:93 (25:18, 22:22, 23:22, 8:31)

Sklep Polski MKK punkty: Golasiński 21, Szkopiński 13, Kafarski 12, Konowalski 10, Guilherme 9, Nocek 7, Konwiński 6.