Koszykarskie Mikołajki TS Basket. Trzecie miejsce w turnieju

2014-12-07

W dniach 5-7 grudnia drużyna TS Basket Gniezno, wzięła udział w Turnieju imienia J. Martyły w Poznaniu.

Po niżej przedstawiamy wyniki jakie zespół TS Basket osiągnął w trzydniowym poznańskim turnieju mikołajkowym.

Dzień pierwszy:

Fantastyczne dwie pierwsze kwarty w wykonaniu naszych dziewcząt przyczyniły się do zwycięstwa nad zespołem MKS CCC Polkowice w meczu inaugurującym XVIII Memoriał im. Józefa Martyły rozgrywanym w hali POSiR przy ul. Chwiałkowskiego w Poznaniu. Do kosza wpadało w tym okresie wszystko co się dało, w tym cztery "trójki" (2 x Ola Piasecka oraz Marta Kęsik i Kasia Matysiak), było dużo udanych akcji w obronie, wiele zbiórek w ataku. Po przewie polkowiczanki przeszły do obrony strefowej, co nieco pohamowało naszą skuteczność rzutową, ale i tak dziewczęta poradziły sobie z drużyną z klubu o wielkich tradycjach koszykarskich. Sukces tym większy, że tradycyjnie już w tym sezonie gramy wyłącznie dziewczętami młodszymi niż przeciwniczki.

TS Basket Gniezno - MKS CCC Polkowice 66:47 ( 26:11, 20:9, 11:15, 9:12).

Punkty TS Basket: Liliana Banaszak 21, Aleksandra Skubiszyńska 15, Aleksandra Piasecka 13, Katarzyna Matysiak 7, Julia Mierzwiak 5, Marta Kęsik 3, Julia Andrzejewska 2, Karolina Draheim 0, Aleksandra Grzechowiak 0, Monika Pilarska 0, Kinga Twardowska 0, Oliwia Prusak 0. Trenerzy: Marek Szczepanowski/Bartosz Piasecki

Sędziowały: Katarzyna Pasternak i Elżbieta Giedrojć

Dzień drugi:

W drugim dniu Memoriału im. Józefa Martyły dla rocznika 1999 koszykarki TS Basket Gniezno rozegrały dwa mecze. Pierwszy - z aktualną drużyną wicemistrza Polski - Ślężą Wrocław, zakończył się porażką 35:57. Należy podkreślić, że do połowy wynik oscylował w granicach remisu (19:22), co było niemałą niespodzianką. Niestety, doświadczenie i przewaga fizyczna wrocławianek pozwoliła im na kontrolowanie przebiegu reszty spotkania i zbudowaniu bezpiecznej przewagi, której nie oddały już do końca.

TS Basket Gniezno - Ślęża Wrocław 35:57(11:14, 8:8, 7:16, 9:19)

Punkty TS Basket: Liliana Banaszak 14, Aleksandra Piasecka 7, Aleksandra Grzechowiak 4, Katarzyna Matysiak 3, Julia Mierzwiak 3, Aleksandra Skubiszyńska 2, Monika Pilarska 2, Julia Andrzejewska 0, Karolina Draheim 0, Kamila Twardowska 0, Marta Kęsik 0, Karolina Florkowska 0.

W drugim spotkaniu gnieźnianki spotkały się z zawsze groźną Tęczą Leszno. Okazało się, że - poza drugą połową pierwszej kwarty - mecz miał dość jednostronny przebieg. Basketki zagrały na przyzwoitym poziomie i od drugiej kwarty kontrolowały przebieg spotkania. Dobra gra w obronie i skuteczny atak przyniosły sukces. Mecz zakończył się wynikiem 76:45 dla naszej drużyny.

TS Basket Gniezno - Tęcza Leszno 76:45(11:18, 26:9, 25:8, 14:10)

Punkty TS Basket: Liliana Banaszak 31, Aleksandra Grzechowiak 11, Aleksandra Skubiszyńska 9, Monika Pilarska 8, Aleksandra Piasecka 5, Julia Andrzejewska 4, Marta Tomaszewska 3, Julia Mierzwiak 3, Kinga Twardowska 2, Katarzyna Matysiak 0, Karolina Draheim 0, Aleksandra Zawistowska 0, Oliwia Prusak 0.

W obu meczach zespół prowadzili Marek Szczepanowski i Bartosz Piasecki, natomiast sędziowali je Jan Kowalewicz i Katarzyna Pasternak.

Za wyjątkiem zawodniczek kontuzjowanych, wszystkie zawodniczki TS Basket Gniezno miały już okazję zagrać i zaprezentować się w rozgrywkach memoriałowych.

Dzień trzeci:

W ostatnim meczu Turnieju im. J. Martyły w Poznaniu, drużyna TS Basket uległa nieznacznie gospodyniom, zespołowi AZS Poznań 56:63. Gnieźnianki od początku pojedynku dotrzymywały kroku silnej ekipie poznanianek, momentami wychodząc na prowadzenie. Trenerzy M.Szczepanowski i B.Piasecki umożliwili grę wszystkim zawodniczkom ze składu, szczególnie w drugiej części spotkania. Okazało się, że było to bardzo dobre posunięcie -"druga linia" TS Basket pokazała się z dobrej strony, zmienniczki grały solidnie bez większych błędów i nie pozwoliły poznaniankom "odjechać" z wynikiem i cały czas utrzymywały niewielką różnicę, a czwartą kwartę nawet wygrały czterema punktami. Swoje kolejne trójki trafiły dziś Marta Kęsik i Katarzyna Matysiak.

AZS Poznań - TS Basket Gniezno 63:56 (16:14, 19:15, 16:11, 12:16)

Punkty dla TS Basket: Liliana Banaszak 18, Aleksandra Skubiszyńska 13, Katarzyna Matysiak 8, Marta Kęsik 8, Julia Mierzwiak 5, Aleksandra Piasecka 2, Kinga Twardowska 2, Aleksandra Grzechowiak 0, Monika Pilarska 0, Karolina Draheim 0, Marta Tomaszewska 0, Julia Andrzejewska 0.

Sędziowali: Jan Kowalewicz i Katarzyna Pasternak.

Ostatecznie TS Basket zajął 3. miejsce w turnieju. Zwycięstwo przypadło AZS Poznań, drugie miejsce - Ślęży Wrocław. Na kolejnych miejscach znalazły się CCC Polkowice i Tęcza Leszno. Najlepszą zawodniczką w zespole gnieźnieńskim uznano Aleksandrę Piasecką, a do "piątki" turnieju nominowano Lilianę Banaszak.

Dla TS Basket udział w silnie obsadzonym turnieju miał przede wszystkim charakter szkoleniowy. Granie przeciwko starszym, mocniejszym fizycznie i ogranym zespołom stanowiło doskonały element edukacyjny, pozwoliło wyłapać błędy i niedociągnięcia, które można poprawić na treningach.

Najbliższy mecz ligowy odbędzie się już w środę, 10. grudnia o godz. 16:00 w hali GOSiR. TS Basket Gniezno podejmować będzie drużynę Bakset Ostrów Wlkp.