Koszykarskie show i zacięty mecz do ostatnich sekund

2015-01-29

24 stycznia w hali 2 LO znajdującej się przy ulicy Łubieńskiego zmierzyły się dwie drużyny ze ścisłej czołówki 3 ligi mężczyzn. MKK podejmował zespół GKK Tarnovii Tarnowo Podgórne.

Obie drużyny mające na koncie tylko 2 porażki były bardzo zmotywowane do walki o zwycięstwo. Zaczęliśmy wyrównanie, tak też skończyła się pierwsza kwarta (18-18). W drugiej to my zaczęliśmy dyktować warunki, obejmując przed przerwą prowadzenie 38-30. Po zmianie stron, udało nam się powiększyć przewagę do kilkunastu punktów, ale Tarnovia natychmiastowo odpowiadała skutecznymi akcjami, zmniejszając straty pod koniec 3 kwaty do 6 punktów (50-44). Tego co działo się w ostatniej kwarcie, kibice nie będą mogli zapomnieć przez długi czas. Dramaturgia meczu była niesamowita, ponieważ przyjezdni odrobili straty, a nawet udało im się wyjść na 2-punktowe prowadzenie, które zostało od razu zniwelowane punktami grającego trenera Arkadiusza Konowalskiego. Niestety kolejna akcja i kolejne punkty Tarnovii. W odwecie najpierw trójka kapitana Darka Dobrzyckiego, po chwili przechwyt Piotrka Golasińskiego i kolejna trójka, powiększająca przewagę do 4 punktów. To jednak gości nie podłamało. Ponownie odrobili straty, wychodząc niestety na 2-punktowe prowadzenie (65-67). Na zegarze zostało około 30 sekund i to zawodnicy MKK rozgrywali akcję, którą na kilkanaście sekund przed końcem spotkania przypieczętował niesamowicie ważną trójką Michał Kafarski, dając prowadzenie 68-67. Niecelny rzut gości po wznowieniu oraz szybki faul daje nam szansę postawienia kropki nad i w postaci rzutów osobistych, którą pewną ręką wykorzystuje Filip Guilherme. Ostatnia akcja Tarnovii nie przyniosła efektu i to zawodnicy MKK mogli cieszyć się z końcowego zwycięstwa !!

Kolejny raz 6 zawodnikiem na boisku była fantastyczna publiczność, która zjawiła się na meczu. Dla takich kibiców, można wylewać poty na treningach i meczach!!

Dziękujemy za wsparcie !

Niech to się nie zmienia, ba, może uda się zgromadzić Was jeszcze więcej !! Zapraszajcie znajomych ! Pokażmy, że Gniezno koszykówką stoi !
Bardzo dobrze spisał się cały team MKK, każdy gracz wniósł wiele do meczu i to zaczyna być naszą siłą. Przed nami jeden cel : BARAŻE i walka o II ligę !

W MKK punktowali: P. Golasiński 19, D. Dobrzycki 18, F. Guilherme 11, J. Małecki 10, M. Kafarski 8, A. Konowalski 2, K. Łepski 2, K. Szkopiński, B. Szajdziński