Koszykarze MKK lepsi od Biofarmu II Basket Poznań

2020-02-08

W sobotę, 8 lutego koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno pewnie pokonali w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki drugą drużynę Biofarmu Basket Poznań.

Na początku meczu dwa punkty dla Biofarmu zdobył Jarosław Giżyński. Minutę później ½ rzutów wolnych wykorzystał Juliusz Barański. W 3 minucie po trafieniu Piotra Leśniczaka gnieźnianie prowadzili 3:2. Akcję później „trójkę” trafił Dariusz Dobrzycki. W 5 minucie efektownym wsadem w zespole z Poznania popisał się Szymon Sobiech. Chwilę później za trzy punkty trafił Dariusz Dobrzycki i było 10:4 dla MKK. Minutę później 3/3 z rzutów wolnych trafił Krzysztof Jaroszewski z Biofarmu. W 7 minucie za trzy punkty trafił w zespole MKK Mateusz Rutkowski i było 15:9 dla miejscowych. Po pierwszej kwarcie gracze MKK prowadzili z Biofarmem 16:14.

Druga  kwarta rozpoczęła się od „trójki” Marcina Nocka. Ten sam zawodnik minutę później ponownie trafił za trzy. W 3 minucie za  trzy punkty trafił  Emil Rau i zrobiło się już 25:14. W 6 minucie w zespole Biofarmu za trzy trafił Krzysztof Jaroszewski. W odpowiedzi „trójkę” w zespole MKK trafił Emil Rau. Minutę później za trzy trafił kapitan Biofarmu-Szymon Sobiech i na tablicy wyników było 35:23 dla MKK. W 8 minucie po akcji gnieźnian punkty zdobył Daniel Kotwasiński. Do przerwy było jednak tylko 39:33 dla gospodarzy.
W 2 minucie trzeciej części gry za trzy punkty trafił Piotr Leśniczak. W 4 minucie gracze MKK prowadzili 46:33. Po siedmiu minutach gry w trzeciej odsłonie przewaga MKK wzrosła do siedemnastu punktów (53:36). Minutę później „trójkę” dla MKK rzucił Juliusz Barański. Kilka akcji później ten sam zawodnik ponownie trafił za  trzy punkty. Po trzech odsłonach zawodnicy z Grodu Lecha prowadzili z Biofarmem 59:39.

Na początku czwartej kwarty po akcji MKK punkty efektownym wsadem zdobył Mikołaj Kiełpiński. W odpowiedzi „trójkę” dlaBiofarmu zdobył Aleksander Wiśniewski. W 4 minucie gracze MKK prowadzili 63:46. Chwilę później punkty dla gospodarzy zdobył Daniel Kotwasiński. Dwie minuty później ten sam koszykarz wykorzystał 2/2 rzuty wolne. Na trzy minuty przed końcową syreną koszykarze MKK prowadzili 69:46. W 7 minucie akcję mieli goście jednak piłkę przejął Mikołaj Kiełpiński kończąc akcję efektownym wsadem. W 9 minucie czwartej odsłony dwa punkty dla MKK zdobył Piotr Leśniczak. Ostatecznie Sklep Polski MKK Gniezno pokonał Biofarm II Basket Poznań 75:48.

Sklep Polski MKK Gniezno-Biofarm II Basket Poznań 75:48 (16:14, 23:19, 20:6, 16:9)

Punkty:
Sklep Polski MKK Gniezno: Leśniczak 20, Barański 11, Rau 9, Rutkowski 8, Kiełpiński 6, Kotwasiński 6, Nocek 6, Dobrzycki 6, Sobkowiak 3, Wietrzyński.
Biofarm II Basket Poznań: Sobiech 14, Wiśniewski 12, Jaroszewski 10, Munyama 5, Giżyński 5, Grodzki 2, Krużyński, Jakubiak, Maćkowiak, Szuba.