Koszykarze MKK lepsi od Noteci w hicie kolejki

2022-03-05

Przy głośnym dopingu kibiców koszykarze MKK pokonali w sobotę, 5 marca w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki drużynę Noteci Inowrocław. Mecz życia w gnieźnieńskim zespole rozegrał młody Hubert Konowalski, który zdobył 14 punktów.

Pierwsze  punkty w meczu zdobył Mikołaj Grod z Noteci Inowrocław. W 2 minucie 3/3 z rzutów wolnych trafił Dariusz Dobrzycki i gnieźnianie prowadzili 5:4. Dodatkowo chwilę później, za trzy w zespole MKK trafił Michał Szydłowski. Kilkanaście sekund później, jego wyczyn powtórzył Juliusz Barański. Po pięciu minutach  koszykarze MKK prowadzili z Notecią 17:6, a na minutę przed zakończeniem pierwszej kwarty-26:12. W 9 minucie Emila Raua zmienił 17-letni Oliwier Kurka zaliczając debiut w zespole seniorów. Chwilę później debiut w MKK zaliczył także Jakub Szkudlarek. Po pierwszych dziesięciu minutach było 30:13 dla MKK.

Druga kwarta rozpoczęła się od „trójki” zawodnika Noteci, Jakuba Kondraciuka. Po chwili, za trzy punkty trafił Mateusz Marciniak. Po trzech minutach gry w drugiej kwarcie Noteć zmniejszyła straty do siedmiu punktów (23:30). W 5 minucie za trzy punkty w zespole MKK trafił Adrian Sobkowiak. Goście odpowiedzieli jednak „trójką” Mateusza Stańczuka. Minutę później, za trzy w MKK trafił Juliusz Barański. Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy było 43:35 dla koszykarzy z Gniezna. Kilkanaście sekund później, „trójkę” dla MKK trafił Michał Szydłowski. Po pierwszej połowie koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno prowadzili z Notecią Inowrocław 47:43.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od punktów graczy MKK. W 3 minucie punkty dla Noteci zdobył Mateusz Marciniak. W 5 minucie było  49:49. Dalszy fragment gry to duża nieskuteczność w zespole MKK. W 8 minucie Noteć prowadziła 55:53. Minutę później, „trójkę” w zespole z Inowrocławia trafił Mateusz Stańczuk. Na piętnaście sekund przed końcem trzeciej odsłony za trzy w zespole MKK trafił Juliusz Barański. Po trzech kwartach na tablicy wyników był rezultat remisowy (58:58).

Po dwóch minutach gry w czwartej części, koszykarze Miejskiego Klubu Koszykówki prowadzili 63:60. W 3 minucie za pięć przewinień w zespole Noteci Inowrocław parkiet musiał opuścić kapitan zespołu, Aleksander Filipiak. Kilka sekund później, za trzy punkty w zespole MKK trafił młody Hubert Konowalski. Na pięć minut przed końcową syreną było 71:65 dla MKK. Minutę później, po ładnym podaniu od Huberta Konowalskiego, punkty dla gnieźnian zdobył Dariusz Dobrzycki. Na dwie minuty przed końcem spotkania koszykarze MKK prowadzili 74:69. Później jednak Noteć doprowadziła do remisu i zrobiły się emocje. W 9 minucie 2/2 z rzutów osobistych  trafił Dariusz Dobrzycki i gracze MKK prowadzili 76:74. Ten sam zawodnik kilkanaście sekund później trafił za trzy punkty. W końcówce 2/2 z rzutów osobistych trafił ponownie Dariusz Dobrzycki, a na sam koniec  dwa punkty dołożył jeszcze Hubert Konowalski i ostatecznie Sklep Polski MKK Gniezno wygrał z Notecią Inowrocław 85:79.

Sklep Polski MKK Gniezno - Noteć Inowrocław 85:79 (30:13, 17:30, 11:15, 27:21)

Punkty:

Sklep Polski MKK Gniezno: Dobrzycki 20, A. Sobkowiak 17, Barański 14, H. Konowalski 14, Szydłowski 8, Wietrzyński 5, Rau 4, Kozłowski 3, Kurka, Szkudlarek.

Noteć Inowrocław: Majer 15,  Marciniak 14, Stańczuk 12, Grod 11, Filipiak 9, Kondraciuk 8, Bielecki 8, Nawrot 2, Kuźmiński, Kretkowski, Zhaludok.