Koszykarze MKK minimalnie lepsi od Tarnovii

2021-12-04

Po emocjonującym meczu koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno pokonali minimalnie w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki Tarnovię Tarnowo Podgórne. Zwycięstwo gnieźnian ważyło się jednak do samego końca spotkania…

Pierwsze punkty w meczu zdobył zawodnik Tarnovii, Lee Robert Danderfer. Gnieźnianie pierwsze trafienie zaliczyli w 3 minucie, a autorem punktów był Juliusz Barański. Pół minuty później, po „trójce” Adriana Sobkowiaka był remis 5:5. W 6 minucie  po ładnej akcji M. Sobkowiak-Wietrzyński koszykarze MKK zdobyli dwa punkty. W 9 minucie za trzy punkty trafił Adrian Sobkowiak. Po pierwszej kwarcie koszykarze z Gniezna prowadzili 16:12.

W 2 minucie drugiej kwarty „trójkę” trafił Bartłomiej Gubernat. W odpowiedzi, pół minuty później za trzy punkty trafił Adrian Sobkowiak. W 4 minucie punkty dla MKK zdobył Michał Szydłowski. Na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy miejscowi prowadzili 27:20. Po ośmiu minutach było 35:26 dla MKK. Chwilę później, za trzy trafił Dariusz Dobrzycki. W końcówce „trójkę” trafił Lee Robert Danderfer. Do przerwy było 40:33 dla MKK.

Pierwsze trafienie w trzeciej odsłonie zaliczyli koszykarze Tarnovii. W odpowiedzi, „trójkę” trafił Juliusz Barański. W 4 minucie gnieźnianie prowadzili 47:36. W 6 minucie za trzy w zespole gnieźnieńskim trafił Dariusz Wietrzyński. W odpowiedzi „trójkę” rzucił Lee Robert Danderfer. W 8 minucie 2/2 z rzutów  osobistych trafił Dariusz Dobrzycki. Po trzech częściach gry na tablicy wyników był rezultat 63:51 dla MKK.

Na początku czwartej kwarty „trójkę” rzucił Paweł Mowlik. Początek tej odsłony należał do Tarnovii, która szybko zmniejszyła stratę do pięciu punktów. Na 2 minucie punkty dla MKK zdobył Dariusz Dobrzycki. Na pięć minut przed końcem meczu gnieźnianie prowadzili 72:65. W 7 minucie dla MKK trafił Dariusz Wietrzyński. Minutę później, za trzy punkty w zespole Tarnovii trafił Lee Robert Danderfer. Ostatecznie Sklep Polski MKK Gniezno pokonał  Tarnovię Tarnowo Podgórne 78:75.

Sklep Polski MKK Gniezno-Tarnovia Tarnowo Podgórne 78:75 (16:12, 24:21, 23:18, 15:24)

Punkty:
Sklep Polski MKK Gniezno:
Dobrzycki 24, A. Sobkowiak 20, M. Sobkowiak 9, Wietrzyński 9, Barański 8, Szydłowski 6, Rau 2, H. Konowalski, Kozłowski, Błachowiak.

Tarnovia Tarnowo Podgórne: Danderfer 24, Sroczyński 12, Mowlik 10, Pawlak 10, Gubernat 9, Antczak 7, Pawełczyk 2, Kurach 1, Dolata, Pietrzak.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ