Koszykarze MKK nieznacznie lepsi od Sopotu

2023-10-07

Koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno po ciekawym meczu i emocjonującej końcówce pokonali w sobotę, 7 października w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki zdolną młodzież Trefla II Sopot. To już trzecie zwycięstwo „Orłów” w tym sezonie ligowym.

Pierwsze punkty w meczu zdobył Aleksander Jęch z Trefla II Sopot. W odpowiedzi, trafienie dla MKK zaliczył Mikołaj Czyż. W 2 minucie, 2/2 z rzutów osobistych wykorzystał Dariusz Dobrzycki i było 6:3 dla gnieźnian. Chwilę później, punkty spod kosza zdobył Mikołaj Czyż. W 5 minucie, „trójkę” trafił Artur Kozłowski. W 6 minucie, po trafieniach Oliwiera Kurki i Dariusza Dobrzyckiego, gracze MKK prowadzili 17:8. Minutę później, punkty dla Trefla zdobył Miłosz Toczek. W 8 minucie, po akcji Sopotu efektownym wsadem popisał się Filip Gurtatowski. Minutę później, po wejściu pod kosz dwa punkty dla MKK zdobył Tomasz Urbaniak. Po pierwszej kwarcie, „Orły” prowadziły z Treflem 23:17.

Pierwsze trafienie w drugiej odsłonie zaliczył Maksymilian Jęch. W 2 minucie, po zbiórce w ataku punkty dla MKK zdobył Piotr Leśniczak. W 4 minucie, koszykarze z Gniezna prowadzili 32:23. Kilkanaście sekund później, po przebojowej akcji, punkty dla „Orłów” zdobył Artur Kozłowski. W 5 minucie, spod kosza trafił Dariusz Dobrzycki.  Kilkanaście sekund później, na raty trafił Piotr Leśniczak. Minutę potem, punkty dla MKK zdobył Tomasz Urbaniak. Po chwili, trafienie dla gnieźnian zaliczył Maciej Gorzelany. Na dwie minuty przed końcem drugiej części gry, koszykarze MKK prowadzili 44:32. Do przerwy, na tablicy wyników był rezultat 47:34 dla MKK.

Na początku trzeciej odsłony, 2/2 z rzutów osobistych trafił Szymon Daszke. Kilkanaście sekund później, punkty dla MKK zdobył Dariusz Dobrzycki. W 2 minucie, za trzy punkty w zespole Trefla II Sopot trafił Szymon Daszke. Później, dwie „trójki” dołożył Patryk Wojtyka. W 4 minucie, trafienie dla MKK zaliczył Mikołaj Czyż. Kilkanaście sekund potem, po efektownym wejściu pod kosz, punkty dla „Orłów” zdobył Tomasz Urbaniak. W 5 minucie, za trzy w zespole z Sopotu trafił Szymon Daszke. W odpowiedzi, punkty dla MKK zdobył Dariusz Dobrzycki. Na cztery minuty przed końcem trzeciej części gry, przewaga gnieźnian zmalała do pięciu punktów (60:55). W 7 minucie, 2/2 z rzutów osobistych wykorzystał Mikołaj Czyż. Minutę później, 3/3 z rzutów osobistych trafił Oliwier Kurka. Po trzech kwartach, było 69:61 dla MKK.

Jako pierwszy, w czwartej odsłonie trafił Mikołaj Czyż. W 2 minucie, punkty dla Trela zaliczył Miłosz Toczek. W 4 minucie, gracze MKK prowadzili 75:67. Minutę później, po podaniu Huberta Konowalskiego, punkty dla „Orłów” zdobył Piotr Leśniczak. W 6 minucie, „trójkę” w zespole MKK rzucił Artur Kozłowski. Minutę później, za trzy trafił z kolei Tomasz Urbaniak. Na 2,5 minuty przed końcową syreną , koszykarze z Pierwszej Stolicy prowadzili 83:70. W 9 minucie ½ z rzutów osobistych wykorzystał Hubert Konowalski. W odpowiedzi, trójkę dla Sopotu zaliczył Brajan Mroczkowski. Pomimo szalonej pogoni przyjezdnych w końcówce, ostatecznie koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno wygrali z Treflem II Sopot 88:82.

Sklep Polski MKK Gniezno-Trefl II Sopot 88:82 (23:17, 24:17, 22:27, 19:21)

Punkty:

Sklep Polski MKK Gniezno: Dobrzycki 21, Urbaniak 16, Czyż 16, Kozłowski 14, Leśniczak 8, Kurka 5, H. Konowalski 4, Gorzelany 4, Szymoniak, Szydłowski, Pawlak, Purol.

Trefl II Sopot: Gurtatowski 17, Daszke 12, Jaszczerski 11, M. Jęch 8, Toczek 7, Olechnowicz 7, Wojtyka 6, Rarowski-Geckler 5, Mroczkowski 5, Czyżewski 2, A. Jęch 2, Krzebietke.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski - Szersza relacja fotograficzna z tego spotkania TUTAJ