Koszykarze MKK pewnie wygrali ze Spójnią

2023-11-29

Koszykarze drużyny Sklep Polski pewnie i wysoko pokonali w środę, 29 listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki PGE Spójnię Stargard. Po raz pierwszy w historii w drużynie z Gniezna zagrał obcokrajowiec, Yehor Martynenko.

Pierwsze punkty w meczu zdobyli gnieźnianie. Spójnia odpowiedziała trafieniem spod kosza Damiana Krużyńskiego. W 2 minucie, po akcji Piotra Leśniczaka z Dariuszem Dobrzyckim, punkty zdobyli koszykarze MKK. W 4 minucie, efektownym wsadem popisał się Miłosz Kicki. Minutę później, 2/2 z linii rzutów osobistych trafił Mikołaj Czyż. W 6 minucie, „trójkę” dla Stargardu rzucił Damian Krużyński i goście prowadzili 11:9. Kilkanaście sekund później, punkty spod kosza dla MKK zdobył Piotr Leśniczak. Na minutę przed końcem pierwszej kwarty, za trzy punkty trafił Dariusz Dobrzycki. Po pierwszej części gry, było 21:17 dla MKK.

Druga kwarta rozpoczęła się od „trójki” gracza Spójni, Kacpra Kaźmierskiego. W 2 minucie, pierwsze punkty dla MKK zdobył nowy zawodnik Klubu, Yehor Martynenko. Kilkanaście sekund potem, „trójkę” dla gnieźnian rzucił Dariusz Wietrzyński i gospodarze prowadzili 28:20. W 3 minucie, po podaniu od Yehora Martynenki, punkty dla MKK zdobył Maciej Gorzelany. Po dwóch celnych rzutach osobistych Mikołaja Czyża, miejscowi prowadzili już 32:20. W 7 minucie, „trójkę” dla Spójni rzucił Oliwier Korolczuk. W odpowiedzi, punkty spod kosza dla MKK zdobył Dariusz Dobrzycki. W 8 minucie, za trzy punkty dla Spójni trafił Kacper Kaźmierski. W odpowiedzi, punkty dla MKK zdobył Tomasz Urbaniak. Do przerwy, koszykarze z Gniezna prowadzili 52:40.

Na początku trzeciej  części gry, z linii rzutów osobistych trafił Mikołaj Czyż. W 2 minucie, punkty dla Spójni zdobył Miłosz Kicki. W odpowiedzi, efektownym wsadem popisał się Piotr Leśniczak. Po czterech minutach, koszykarze z Grodu Lecha prowadzili 59:43. W 5 minucie, po szybkim wejściu pod kosz, punkty dla Spójni zdobył Damian Krużyński. Kilkanaście sekund później, po podaniu od Dariusza Dobrzyckiego, punkty dla MKK zdobył Mikołaj Czyż. W 8 minucie, gracze z Gniezna prowadzili 70:45. Po trzech kwartach, na tablicy wyników był rezultat 74:47 na korzyść koszykarzy z Pierwszej Stolicy.

W 2 minucie, po podaniu od Macieja Gorzelanego, dwa punkty dla MKK zdobył Oliwier Kurka. Pół  minuty później, trafienie dla Spójni zaliczył Mikołaj Hensler. W 4 minucie, trafienie dla MKK zanotował Oliwier Kurka. Minutę później, „trójkę” dla „Orłów” trafił Yehor Martynenko. Kilkanaście sekund potem, punkty spod kosza zdobył Mikołaj Czyż. Na cztery minuty przed końcem spotkania, było 85:54 dla gnieźnian. Pół minuty później, punkty dla stargardzian zdobył Mikołaj Hensler. Na dwie minuty przed końcową syreną, „Orły” prowadzili 91:61. Kilkanaście sekund potem, za trzy punkty trafił Mikołaj Hensler. Ostatecznie, Sklep Polski MKK Gniezno wygrał z PGE Spójnią Stargard 95:71 odnosząc tym samym już dziesiąte zwycięstwo w sezonie.

Sklep Polski MKK Gniezno - PGE Spójnia II Stargard 95:71 (21:17, 31:19, 22:7, 21:24)

Punkty:
Sklep Polski MKK Gniezno:
Czyż 17, Leśniczak 15, Urbaniak 13, Gorzelany 10, Martynenko 9, H. Konowalski 8, Dobrzycki 7, Kurka 6, Wietrzyński 5, Szydłowski 3, Borkowicz 2.

PGE Spójnia II Stargard: Korolczuk 13, Wojdak 11, Bryła 11, Krużyński 9, Kicki 8, Hensler 8, Kaźmierski 6, Kaspruk 3, Bluj 2, Sokołowski, Ulaszewski.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ