Koszykarze MKK pokonali Astorię. Kolejne zwycięstwo „Orłów”!

2023-10-22

Po bardzo emocjonującym meczu koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno pokonali w niedzielne popołudnie, 22 października w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki drugą drużynę pierwszoligowej Enea Astorii Bydgoszcz.

Pierwsze punkty w meczu padły za sprawą trafienia Mikołaja Czyża. W 2 minucie, „trójkę” trafił Dariusz Wietrzyński. Pół minuty później, pierwsze punkty dla Astorii zdobył Radosław Weselski. W 4 minucie, po indywidualnej akcji trafienie dla Astorii zaliczył Nataniel Kolasiński. W odpowiedzi, punkty dla MKK zdobył Dariusz WIetrzyński. W 6 minucie, gracze z Gniezna prowadzili 13:9. Kilkanaście sekund potem, punkty dla MKK spod kosza zdobył Mikołaj Czyż. Na trzydzieści sekund przed końcem kwarty za trzy w zespole Astorii trafił Nataniel Kolasiński. W odpowiedzi, punkty dla MKK zdobył Szymon Borkowicz. Po pierwszej kwarcie był remis 19:19.

Na początku drugiej odsłony, na raty piłkę w koszu umieścił Hubert Konowalski. Po chwili, „trójkę” dla MKK trafił Dariusz Dobrzycki i miejscowi odskoczyli na pięć punktów. W 3 minucie, za trzy punkty trafił Radosław Weselski i było 28:22 dla koszykarzy MKK. Minutę później, „trójkę” rzucił Hubert Konowalski. W odpowiedzi, za trzy dla Astorii trafił Maciej Zabłocki. W 7 minucie, po akcji z Maciejem Gorzelanym punkty dla gnieźnian zdobył Tomasz Urbaniak. Minutę potem, za trzy punkty dla Astorii trafił Nataniel Kolasiński. Po dwóch kwartach, na tablicy wyników było 42:35 dla MKK.

Jako pierwszy, w trzeciej części gry dla MKK trafił Piotr Leśniczak. W odpowiedzi, „trójkę” dla Astorii rzucił Maciej Zabłocki. W 2 minucie, ponownie za trzy trafił Maciej Zabłocki i na tablicy mieliśmy „żużlowy” wynik (49:41). Pół minuty później, za trzy punkty trafił Piotr Leśniczak. W 5 minucie, wsadem popisał się Mikołaj Czyż. Kilkanaście sekund potem, punkty dla Astorii zdobył Szymon Jaskółd. W odpowiedzi, „trójkę” dla MKK zdobył Tomasz Urbaniak. W 8 minucie, za trzy punkty w zespole gnieźnieńskim trafił Dariusz Dobrzycki i było 60:49 dla gospodarzy. Minutę później, „trójkę” dla Bydgoszczy zaliczył kapitan zespołu-Radosław Weselski. Po trzech kwartach było 63:55 dla koszykarzy z Gniezna.

Czwartą część gry lepiej rozpoczęli gracze Astorii bowiem na początku za dwa trafił Maciej Zabłocki. W 3 minucie, po podaniu od Dariusza Dobrzyckiego punkty dla MKK zdobył Piotr Leśniczak. Minutę później, 3/3 z rzutów osobistych trafił Dariusz Dobrzycki i było 68:60 dla „Orłów”. Po kilkunastu sekundach, „trójkę” dla Astorii rzucił Nataniel Kolasiński. W odpowiedzi, dwa punkty dla MKK zdobył Piotr Leśniczak. Na pięć minut przed końcową syreną było 72:66 dla gospodarzy. W 6 minucie, za pięć fauli z parkietu musiał zejść koszykarz Astorii-Oliwier Bednarek. Minutę później, punkty po zbiórce zdobył Hubert Konowalski. Pół minuty potem, trafienie dla MKK zaliczył Piotr Leśniczak. W odpowiedzi, „trójkę” dla Astorii rzucił Maciej Zabłocki. Na trzydzieści osiem sekund przed końcem, punkty dla gnieźnian zdobył Piotr Leśniczak. Ostatecznie, po emocjonującym meczu koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno pokonali Enea Astorię Bydgoszcz 84:76 odnosząc tym samym już szóste zwycięstwo w siódmym meczu tegorocznych rozgrywek drugiej ligi.

Sklep Polski MKK Gniezno-Enea Astoria Bydgoszcz 84:76 (19:19, 23:16, 21:20, 21:21)

Punkty:
Sklep Polski MKK Gniezno
: Leśniczak 29, Dobrzycki 18, Czyż 12, H. Konowalski 9, Urbaniak 5, Wietrzyński 5, Gorzelany 4, Borkowicz 2, Kurka, Szydłowski, Michalski, Kamiński.

Enea Astoria Bydgoszcz: Kolasiński 29, Zabłocki 26, Weselski 9, Kachelski 7, Jaskółd 3, O. Bednarek 2, Piątek, Borkowski, Dereszyński, Olszewski, M. Bednarek, Wojciechowski.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski - Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ