Koszykarze MKK pokonali Astorię

2020-01-25

W sobotę, 25 stycznia po niełatwym spotkaniu koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno pokonali w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki outsidera rozgrywek drugiej ligi-Enea UTP Astorię Bydgoszcz.

Pierwsze punkty w meczu zdobył MichałKrasuski z Astorii Bydgoszcz. Ten sam zawodnik, minutę później trafił za trzy punkty. W 2 minucie za trzy w zespole MKK spróbował rzucić Mikołaj Kiełpiński lecz jego rzut był niecelny. W odpowiedzi „trójkę” rzucił Marcel Afeltowicz i bydgoszczanie prowadzili już 9:0. Pierwsze punkty dla drużyny z Gniezna zdobył Piotr Leśniczak. W 4 minucie za trzy trafił Dariusz Wietrzyński. Po pięciu minutach gry było 15:10 dla Astorii. Pół minuty później, za trzy w zespole MKK trafił Dariusz Dobrzycki i Astoria prowadziła już tylko 15:13. W 7 minucie za trzy punkty trafił Michał Szydłowski i koszykarze z Grodu Lecha prowadzili 18:15. Goście szybko jednak odpowiedzieli. Kolejne fragmenty gry to mały festiwal „trójek” z obydwu stron. Na dwie minuty przed końcem kwarty Astoria prowadziła 23:21.

Po pierwszej części gry to jednak gracze MKK prowadzili 26:25.
W 2 minucie punkty dla gnieźnian zdobył Marek Sobkowiak. Pół minuty później, po ładnej akcji zespołu z Gniezna punkty zdobył Dariusz Dobrzycki. Po trzech minutach było 36:27 dla Miejskiego Klubu Koszykówki. Minutę później, „trójkę” trafił Marcel Afeltowicz. W 5 minucie za dwa w zespole Astorii trafił MichałKrasuski. W odpowiedzi, trzy punkty zaliczył Emil Rau. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy spotkania, miejscowi prowadzili 47:34. Pół minuty później, za trzy trafił Michał Krasuski. Do przerwy koszykarze MKK prowadzili z Astorią Bydgoszcz 53:42.

Na początku trzeciej odsłony 2/2 z rzutów wolnych trafił Michał Krasuski. W 2 minucie dwa punkty zdobył Mateusz Rutkowski i gracze MKK prowadzili 55:44. W 5 minucie za trzy punkty w zespole Astorii trafił KacperBochat. Minutę później, punkty zdobył Paweł Kopycki, a w następnej akcji Kacper Bochat i zrobiło się już tylko 59:55 dla MKK. W 7 minucie, trzy punkty dla MKK zdobył Emil Rau. Minutę później, efektownym wsadem popisał się zawodnik Astorii-Damian Sypniewski. Na niespełna 1,5 minuty przed końcem trzeciej kwarty, punkty dla MKK zdobył Marek Sobkowiak. Pół minuty później, „trójkę dla Astorii rzucił Szymon Goszczyński. Po trzech odsłonach gospodarze prowadzili z Astorią 73:64.

Premierowe trafienie w czwartej części gry zaliczył Dariusz Dobrzycki, zdobywając trzy punkty. W 4 minucie, po ładnym wejściu pod kosz punkty dla Astorii zdobył Michał Krasuski. Minutę później, punkty dla MKK zdobył Piotr Leśniczak i na tablicy wyników było już 82:66 dla drużyny z Pierwszej Stolicy. W 6 minucie, punkty dla MKK zdobył ponownie Piotr Leśniczak, dobijając niecelny rzut Daniela Kotwasińskiego. Na trzy minuty przed końcową syreną, koszykarze z Gniezna prowadzili 90:72. Dwie minuty później, punkty dla MKK zdobył Mikołaj Kiełpiński. Ostatecznie Sklep Polski MKK Gniezno pokonał Enea UTP Astorię Bydgoszcz 94:74.

Sklep Polski MKK Gniezno-Enea UTP Astoria Bydgoszcz 94:74 (26:25,27:17, 20:22, 21:10)

Punkty:
Sklep Polski MKK Gniezno:Rau 17, Sobkowiak 17, Leśniczak 16, Dobrzycki 12, Kotwasiński 7, Rutkowski 7, Kiełpiński 6, Wietrzyński 5, Szydłowski 3, Barański 2, Nocek 2.

Enea UTP Astoria Bydgoszcz: Krasuski 28, Bochat 13, Afeltowicz 10, Sypniewski 10, Goszczyński 7, Kopycki 6, Makowski, Soszka, Frąckiewicz, Weselski, Estkowski, Maroszek.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ