Koszykarze MKK pokonali UAM POZNAŃ przy pełnych trybunach.

2014-12-24

Dnia 20 grudnia do hali przy II LO w Gnieźnie przyjechała drużyna AZS UAM Poznań.

Kibice zaczęli pojawiać się na hali już po godzinie 15, a to z racji zorganizowanych przez klub MKK wielu atrakcji dla starszych i tych młodszych fanów koszykówki. Zumba na parkiecie czy podarunki dla dzieciaków to tylko niektóre z nich.

Zawdodnicy MKK wiedzieli, że aby nadal liczyć się w walce o baraże i II ligę ten mecz po prostu muszą wygrać. Wychodząc na parkiet było można zauważyć skupienie i determinację. Szybko w swoje ręce losy meczu chcieli przejąć zawodnicy gospodarzy, którzy wygrali pierwszą kwartę 24-18. W drugiej odsłonie MKK udało się przewagę powiększać nawet do kilkunastu punktów, ale AZS od razu odpowiadał zdobytymi punktami, przez co wynik do połowy brzmi 45-34. Po przerwie gnieźnianie nadal powiększali przewagę i przed ostatnią kwartą udało się wyjść na 15-punktowe prowadzenie (64-49). W ostatniej części niespodzianek już nie było, gracze MKK podwyższyli prowadzenie na ponad 20 punktów, co jednak w ostateczności gościom udało się zniwelować do straty sprzed 4 kwarty.

Mecz zakończył się wynikiem 87- 72 dla MKK, co stawia naszych zawodników w bardzo dobrej sytuacji przed drugą rundą.

Okazję do zaprezentowanie się dostali młodsi gracze MKK Dariusz Wietrzyński i Piotr Leśniczak, któremu udało się zdobyć 2 pkt. Do zwycięstwa naszych seniorów poprowadził duet Dobrzycki-Golasiński, którzy razem zdobyli 51 pkt.

MKK Gniezno – KU AZS UAM Poznań 87:72

Dla MKK punktowali:
Dobrzycki 28, Golasiński 23, Guilherme 13, Kafarski 9, Małecki i Nowiński po 5, Leśniczak i Konowalski po 2, Kujawski, Szajdziński, Wietrzyński.

Na koniec należy napisać o wspaniałej publiczności, która w ponad komplecie zjawiła się na hali przy ul. Łubieńskiego. Z takim wsparciem kibiców walka naszego MKK o baraże na pewno zakończy się sukcesem. Dodajecie skrzydeł i siły do walki !! Wspierajcie nas !!

Zawodnicy powiedzieli, że z takimi kibicami nie było możliwości żeby przegrać ten mecz ! Wszystkim kibicom klub MKK GNIEZNO składa serdeczne życzenia Świąteczne.