Koszykarze MKK rozbili Pabianice. Pełna rehabilitacja „Orłów”

2023-11-18

Koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno w pełni zrehabilitowali się za środową porażkę w Toruniu pokonując wysoko w sobotę, 18 listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki PKK 99 Pabianice.

Początek spotkania należał zdecydowanie do koszykarzy MKK, którzy w 5 minucie prowadzili już 10:1. Minutę później, po indywidualnej akcji punkty dla gnieźnian zdobył Hubert Konowalski. W 7 minucie, po ładnej akcji gości punkty zdobył Jan Sobolewski. Minutę później, trafienie dla PKK zaliczył Patryk Zawadzki. W odpowiedzi, „trójkę” rzucił Michał Szydłowski. W 9 minucie, za trzy punkty dla przyjezdnych trafił Szymon Gralewski. Po pierwszej kwarcie „Orły” prowadziły z Pabianicami 21:18.

Po trzech minutach gry w drugiej kwarcie, przewaga MKK utrzymywała się. Kilka sekund potem, punkty spod kosza dla gnieźnian zdobył Dariusz Wietrzyński. W 4 minucie, dla gospodarzy trafił Hubert Konowalski. W 7 minucie, „trójkę” dla PKK trafił Kacper Maj. Ten sam zawodnik, minutę później ponownie trafił za trzy punkty. Na 1,5 minuty przed końcem pierwszej połowy gracze MKK prowadzili 39:35. Pół minuty później, punkty spod kosza dla Pabianic rzucił Patryk Zawadzki. W odpowiedzi, za trzy trafił Maciej Gorzelany. Po dwóch odsłonach było 43:40 dla MKK.

Na początku trzeciej kwarty, punkty spod kosza dla MKK zdobył Mikołaj Czyż. Kilkanaście sekund potem, „trójkę” dołożył Dariusz Wietrzyński. W 2 minucie, dla gnieźnian trafił Piotr Leśniczak. Minutę potem, po indywidualnej akcji punkty dla Pabianic zdobył  Szymon Gralewski. W 3 minucie, koszykarze z Gniezna prowadzili już 54:42. Minutę później, efektownym wsadem popisał się Mikołaj Czyż. W 5 minucie, po akcji Huberta Konowalskiego z Piotrem Leśniczakiem kolejne punkty wpadły na konto MKK. W odpowiedzi, dwa punkty dla PKK 99 Pabianice zdobył Wojciech Wierzchowski. W  8 minucie, „trójkę” dla miejscowych trafił Hubert Konowalski. Minutę później, punkty dla MKK zdobył Michał Szydłowski. Po trzech częściach gry, koszykarze z Grodu Lecha prowadzili 66:47.

W pierwszej minucie gry w czwartej odsłonie, za trzy punkty trafił Dariusz WIetrzyński. Minutę potem, ten sam zawodnik po przebojowym wejściu pod kosz zdobył kolejne punkty dla MKK. W 4 minucie, dwa punkty dla gnieźnian zdobył Dariusz Dobrzycki i było 77:50 dla Gniezna. Minutę później, po indywidualnej akcji trafienie dla MKK zaliczył Tomasz Urbaniak. W odpowiedzi, punkty dla Pabianic rzucił Kacper Maj. W 9 minucie, „trójkę” dla gości trafił Szymon Barys. Ostatecznie, Sklep Polski MKK Gniezno pokonał PKK 99 Pabianice 97:59.

Sklep Polski MKK Gniezno - PKK 99 Pabianice 97:59 (21:18, 22:22, 23:7, 31:12)

Punkty:
Sklep Polski MKK Gniezno:
Szydłowski 17, H. Konowalski 13, Wietrzyński 13, Czyż 12, Leśniczak 11, Dobrzycki 9, Kurka 7, Urbaniak 6, Gorzelany 5,  Borkowicz 4.

PKK 99 Pabianice:  Zawadzki 14, Maj 10, Purta 7, Sobolewski 6, Gralewski 5, Strzelczyk 5, Wierzchowski 4, Barys 4, Fabiszewski 4, Pająk, Moczkowski.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ