Koszykarze MKK wygrali z Treflem II Sopot

2021-03-20

Koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno pewnie pokonali po ciekawym meczu rozegranym w sobotę, 20 marca w hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki przy ul. Sportowej 3 Trefla II Sopot i tym samym są coraz bliżej awansu do fazy play-off drugiej ligi.

Wynik spotkania otworzyli gracze Trefla. Kilkanaście sekund później trafił jednak Emil Rau. W 2 minucie po akcji sopocian było 6:5 dla Trefla. Pół minuty później, rzutu za trzy nie wykorzystał będący na czystej pozycji Michał Szydłowski. Minutę później, dla zespołu z Sopotu trafił Adrian Pajkert i było 10:8 dla Trefla. W 5 minucie po „trójce” Mateusza Rutkowskiego, na prowadzeniu znaleźli się koszykarze MKK. Sopocianie odpowiedzieli celną „trójką” Daniela Ziółkowskiego. W 8 minucie było 20:15 dla MKK. Minutę później, po „trójce” Daniela Ziółkowskiego, był remis 20:20. Po pierwszej kwarcie koszykarze MKK prowadzili z Treflem 23:20.

Na początku drugiej części gry, po ładnej akcji punkty zdobyli koszykarze z Gniezna. W 2 minucie było 28:20 dla MKK. Prowadzenie miejscowych mogło być okazalsze, jednak za trzy punkty nie trafił Emil Rau. Pół minuty później, spod kosza trafił Marek Sobkowiak. W 4 minucie gnieźnianie prowadzili 32:25. Minutę później, za trzy w zespole Trefla trafił Hubert Łałak. Kilkanaście sekund potem, po indywidualnej akcji, punkty dla MKK zdobył Daniel Kotwasiński. Na trzy minuty przed końcem drugiej kwarty, gracze MKK prowadzili 40:28. Chwilę później, po ładnej indywidualnej akcji, trafienie dla zespołu z Grodu Lecha zaliczył Piotr Leśniczak. Do przerwy koszykarze z Pierwszej Stolicy prowadzili z drużyną z Sopotu 46:35.

Pierwsze punkty w trzeciej części gry zdobył Daniel Ziółkowski z Trefla II Sopot. W 2 minucie za trzy w drużynie MKK trafił Emil Rau. Minutę  później, po kolejnej „trójce” Emila Raua, gracze MKK prowadzili 52:39. W 7 minucie po akcji Emila Raua z Dariuszem Wietrzyńskim było 58:39 dla gospodarzy. Minutę później , po ładnej akcji Kotwasińskiego z Wietrzyńskim było 62:43. Po trzech odsłonach koszykarze MKK prowadzili 64:45.

W 2 minucie czwartej kwarty „trójkę dla Trefla rzucił Adrian Pajkert. Minutę później, za trzy w zespole MKK trafił Piotr Janowski i gnieźnianie prowadzili 69:49. Sopocianie odpowiedzieli celną „trójką” Piotra Bobki. W 4 minucie punkty dla MKK zdobył Marcin Nocek. Minutę później, za trzy w drużynie Trefla trafił Adrian Pajkert i było 73:56 dla miejscowych. W 6 minucie za trzy punkty trafił Piotr Janowski. Chwilę później, po stracie piłki przez MKK, efektownym wsadem popisał się Daniel Ziółkowski. Na trzy minuty przed końcem meczu koszykarze z Gniezna prowadzili 76:62. W 9 minucie trafienie dla MKK zaliczył Piotr Leśniczak. Ostatecznie koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno pokonali Trefla II Sopot 78:69 i są już o krok od awansu do fazy play-off drugiej ligi.

Sklep Polski MKK Gniezno-Trefl II Sopot 78:69 (23:20, 23:15,18:10, 14:24)

Punkty:
Sklep Polski MKK Gniezno: Leśniczak 20, Kotwasiński 11, Rau 9, Bednarczyk 9, Janowski 6, Szydłowski 6, Rutkowski 5, Nocek 4, Sobkowiak 3, Wietrzyński 3, Barański 2, Błachowiak.

Trefl II Sopot: Łałak 20, Ziółkowski 18, Pajkert 13, Jaszczerski 6, Bobka 5, Olechnowicz 3, Klawa 2, Gurtatowski 2, Mroczkowski, Wojtyka.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ