Koszykarze MKK wygrali z Warszawą

2019-07-06

W sobotnie popołudnie, 6 lipca koszykarze Sklep Polski MKK Gniezno pokonali po ciekawym meczu rozgrywanym w ramach Międzynarodowego Turnieju Koszykówki zespół La Basket Warszawa.

Pierwsze punkty w meczu zdobyli koszykarze Sklep Polski MKK Gniezno za sprawą skutecznej akcji Maroszka z Milakiem. W 3 minucie po zagraniu piłki z końcowej pinii boiska punkty dla gnieźnian zdobył Kurkiewicz. Minutę później Milak zatrzymał groźną akcję graczy z Warszawy. Po czterech minutach na tablicy wyników było 6:5 dla MKK. W 5 minucie skuteczną „trójką” w zespole z Warszawy  popisał się Ciupak i tym samym La Basket wyszedł na prowadzenie. Na minutę przed końcem pierwszej kwarty za trzy spróbował rzucić Kurkiewicz, jednak piłka nie trafiła do kosza. Po pierwszej części gry koszykarze z Grodu Lecha przegrywali 9:11.

Drugą kwartę lepiej rozpoczęli gnieźnianie, którzy szybko doprowadzili do remisu. Warszawa odpowiedziała dwoma punktami Wiśniewskiego. W 2 minucie po ładnej, indywidualnej akcji punkty dla Gniezna zdobył Maroszek i Sklep Polski MKK Gniezno prowadził 16:13. Na dwie minuty przed końcem drugiej odsłony gnieźnianie prowadzili 18:17. Po dwóch kwartach Miejski Klub Koszykówki przegrywał jednak z drużyną z Warszawy 20:22.

Na początku trzeciej części gry tego, niezwykle zaciętego meczu punkty dla gnieźnian zdobył Maroszek. W 2 minucie koszykarze MKK prowadzili 25:22, a dwie minuty później już 32:22. Na dodatek, w 5 minucie za trzy trafił skuteczny Maroszek. Po trzechkwartach koszykarze z Gniezna prowadzili z Warszawa 39:32 zaliczając tym samym bardzo dobrą grę w tej części spotkania.

Początek czwartej odsłony to gra „kosz za kosz”. W 3 minucie było 41:36 dla MKK Gniezno. Minutę później po ładnej akcji gnieźnian trafienie za dwa zaliczył Puchalski. Kilka akcji później indywidualną akcję zakończoną sukcesem przeprowadził Kurkiewicz i na tablicy wyników był rezultat 46:36 dla MKK. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania koszykarze Sklep Polski MKK Gniezno prowadzili z La Basket Warszawa 46:38, by ostatecznie w starciu dwóch stolic zwyciężyć 54:38.

Sklep Polski MKK Gniezno-La Basket Warszawa 54:38 (9:11, 11:11, 19:10, 15:6)

Grano 4x8 minut

Składy:
Sklep Polski MKK Gniezno: Lesiński,  Kurkiewicz, Trafny, Andrzejewski, Małkowski, Maroszek, Chojnacki, Milak ,Puchalski.

La Basket Warszawa: Majewski, Wiśniewski, Fedorowicz, Bal, Woźniak, Ruciński, Ciupak.