Koszykarze MKK wygrali z Wilkami Morskimi Szczecin

2022-01-15

Z kompletem zwycięstw zakończyli gnieźnieński turniej w ramach rozgrywek strefowych U19 koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno. Po zwycięstwa z drużynami ze Stargardu i Koszalina, w piątek 14 stycznia gnieźnianie nie bez trudu pokonali Wilki Morskie Szczecin.

Pierwsze punkty w meczu zdobyli koszykarze MKK. Po dwóch minutach był remis 3:3. Po dwóch celnych rzutach wolnych, na prowadzenie wysunęli się gracze Wilków Morskich. Gnieźnianie szybko jednak odpowiedzieli. W 5  minucie po ładnej indywidualnej akcji, punkty dla MKK zdobył Eryk Błachowiak i miejscowi prowadzili 7:6. Minutę  później, za trzy punkty dla zespołu ze Szczecina trafił Wiśniewski. Na 1,5 minuty przed końcem kwarty ponownie „trójkę” trafił Wiśniewski  i szczecinianie prowadzili 14:11. Końcowe fragmenty pierwszej części gry to wyrównana gra. Po pierwszej kwarcie Wilki prowadziły 18:16.

Na początku drugiej odsłony, do kosza trafili gnieźnianie. W 3 minucie 2/2 z rzutów wolnych trafił Wiśniewski. Chwilę później, po ładnej akcji MKK, punkty zdobył Hubert Konowalski, który na dodatek był przy tym faulowany. W 5 minucie punkty spod kosza dla MKK zdobył Borkowicz  i było 26:20 dla miejscowych. Minutę później, za trzy dla Wilków trafił Dębicz. Po kolejnej „trójce” zespołu ze Szczecina Wilki prowadziły 28:26. W końcówce po rzucie „hakiem” Szkudlarka był remis 33:33. Do przerwy na tablicy wyników był rezultat 35:35.

Pierwsze trafienie w trzeciej kwarcie należało do Eryka Błachowiaka. W 2 minucie skutecznym blokiem przy rzucie gracza Wilków popisał się Artur Kozłowski. Po trzech minutach było 40:35 dla MKK. W 5 minucie za trzy w zespole z Gniezna trafił Artur Kozłowski. Chwilę później, jego wyczyn powtórzył Hubert Konowalski. Na trzy minuty przed końcem tej odsłony było 48:44 dla MKK. Po trzech kwartach koszykarze z Gniezna prowadzili 55:51.

Pierwsze punkty w czwartej kwarcie zdobyli gracze Wilków Morskich Szczecin. Gnieźnianie szybko jednak odpowiedzieli. W 2 minucie punkty  dla MKK zdobył Artur Kozłowski i gracze z Grodu Lecha prowadzili już 63:53. W 4 minucie gnieźnianie trafili za trzy punkty. Dwie minuty później, punkty dla Szczecina zdobył Kaniecki i zrobiło się 67:63 dla gnieźnian. W 7 minucie „trójkę” dla Wilków rzucił Kaźmierski. W 9 minucie miejscowi trafili za trzy punkty i było 76:69. Ostatecznie Sklep Polski MKK Gniezno wygrał z Wilkami Morskimi Szczecin 82:75 kończąc turniej strefowy U19 w Gnieźnie z kompletem zwycięstw.

Zaraz po meczu udział w rozgrywkach strefowych podsumował trener juniora Sklep Polski MKK Gniezno – Tomasz Konowalski -Całe strefy są bardzo specyficzne, bo to w ciągu tygodnia jest bardzo intensywny okres, kiedy trzeba rozegrać  trzy mecz na wyjeździe, a po tygodniu trzy mecze u siebie. Plan minimum-cztery zwycięstwa, dwa razy udało się wygrać na wyjeździe, a wczoraj drugim zwycięstwem u siebie zapewniliśmy sobie już ćwierćfinały Mistrzostw Polski. Dzisiaj graliśmy w zasadzie o to, żeby spełnić marzenia chłopaków. Udało się po ciężkim boju. Cóż powiedzieć-chłopaki pracowali na to tak naprawdę przez dziesięć lat.

Sklep Polski MKK Gniezno-Wilki Morskie Szczecin 82:75 (16:18, 19:17, 20:16, 27:24)