Koszykarze MKK wyraźnie przegrali z Decką Pelplin

2020-02-29

Po zeszłotygodniowym zwycięstwie z Sokołem Międzychód tym razem koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno musieli uznać wyższość faworyzowanej drużyny Decki Pelplin.

W pierwszej minucie mecz, do którego doszło w hali przy ulicy Sportowej w sobotę 29 lutego za trzy punkty trafił Daniel Kotwasiński. Później dwa razy z rzędu trafili koszykarze Decki Pelplin. W trzeciej minucie pelplinianie prowadzili 6:5. Pół minuty później,  ½ z rzutów osobistych trafił doświadczony Marcin Chudy. W piątej minucie Decka prowadziła już 13:5. Po chwili „trójkę” rzucił Daniel Kotwasiński. W siódmej minucie za trzy punkty w zespole Decki trafił Marcin Chudy. Minutę później, po ładnej akcji punkty dla Pelplina zdobył Mateusz Itrich. W dziewiątej minucie dwa punkty zdobył Kacper Burczyk. Po pierwszej kwarcie gracze z Pelplina prowadzili 27:10.

Jako pierwsi, w drugiej kwarcie trafili koszykarze Decki Pelplin. W drugiej minucie za dwa punkty trafił Daniel Kotwasiński. W czwartej minucie było 33:14 dla przyjezdnych. Minutę później, po akcji Kotwasiński-Rau punkty wpadły na konto graczy MKK. W siódmej minucie po podaniu od Marcina Nocka punkty dla MKK zdobył Dariusz Wietrzyński. Po siedmiu minutach Decka prowadziła 41:21. Do przerwy na tablicy wyników był rezultat 46:32 dla koszykarzy z Pelplina.

Pierwsze punkty po przerwie zdobył Marcin Chudy. W drugiej minucie za dwa trafił Daniel Kotwasiński. Minutę później, dwa punkty dla MKK zdobył Emil Rau i było 40:52. W czwartej minucie za trzy trafił Mateusz Rutkowski. Dwie minuty później z kolei „trójkę” rzucił Emil Rau. W siódmej minucie było 58:48 dla Decki. Minutę później, punkty dla drużyny z Gniezna zdobył Daniel Kotwasiński. W dziewiątej minucie za trzy w drużynie Decki Pelplin trafił Marcin Chudy. W ostatnich sekundach tej odsłony „trójkę” trafił jeszcze Krzysztof Krajniewski i Decka prowadziła 72:54.

W pierwszych sekundach czwartej odsłony punkty dla MKK zdobył Dariusz Wietrzyński. Po dwóch minutach było 75:56 dla gości. W czwartej minucie punkty dla  Decki zdobył Filip Stryjewski. Minutę później, punkty zdobył Rafał Komenda. W odpowiedzi trafienie dla MKK zaliczył Michał Szydłowski. Na trzy minuty przed końcową syreną było 85:62 dla Decki. W ósmej minucie „trójkę” rzucił młody Eryk Błachowiak. Na pół minuty przed końcem za trzy punkty w zespole gości trafił Paweł Ebertowski. Ostatecznie Sklep Polski MKK Gniezno przegrał z Decką Pelplin 71:91.

Sklep Polski MKK Gniezno-Decka Pelplin 71:91 (10:27, 22:19, 22:26, 17:19)

Punkty:
Sklep Polski MKK Gniezno: Kotwasiński 25, Rau 12, Wietrzyński 12, Rutkowski 11. Barański 4, Szydłowski 4, Błachowiak 3, Kiełpiński, Nocek, Leśniczak.

Decka Pelplin: Chudy 22, Pruefer 13, Itrich 13, Stryjewski 12, Komenda 8, Krajniewski 6, Czyżewski 5, Burczyk 5, Sarzało 4, Ebertowski 3, Kamiński, Góralczyk.