Koszykarze Sklep Polski MKK Gniezno wygrywają z Politechniką Gdańską

2017-11-06

Po ważnym zwycięstwie w Tarnowie Podgórnym, seniorzy Sklep Polski MKK Gniezno podejmowali w sobotę 4 listopada w swojej hali II LO w Gnieźnie zespół Politechniki Gdańsk.

Przeciwnik legitymował się identycznym bilansem co zespół z Pierwszej Stolicy. Sobotnie popołudnie było więc gratką dla kibiców koszykówki, ponieważ był to tzw „mecz o 4 pkt". Goście przyjechali z zamiarem zwycięstwa, ale otwarcie meczu należało wyłącznie do zespołu z Gniezna. Prowadzenie 12-0 pokazało, że to MKK było bardziej zmotywowane odnośnie końcowego sukcesu. Dalsza część meczu to kontynuacja, można powiedzieć, dominacji nad przeciwnikiem. Różnica w punktach pomiędzy obiema drużynami wzrastała z każdą minutą spotkania, sięgając w 3 kwarcie już nawet 35 pkt. Ostatecznie ta odsłona zakończyła się wynikiem 72-43. W ostatniej odsłonie w szeregi Sklepu Polskiego MKK wkradło się delikatne rozluźnienie, szansę na grę dostali juniorzy oraz gracze z rotacji. Koniec końców, w pojedynku sąsiadów w ligowej tabeli zdecydowanie zwyciężyli gnieźnianie, pokonując gości z wybrzeża w stosunku 86-65. Zwycięstwo gospodarzy ani przez chwilę nie było zagrożone, a goście nie mieli w tym dniu pomysłu aby sforsować dobrą obronę MKK. Kibice, którzy licznie zebrali się w hali 2 LO w Gnieźnie, mogą być zadowoleni z kolejnych punktów na koncie swojej drużyny.

Na kolejne spotkanie nie będzie trzeba czekać zbyt długo, ponieważ w niedzielę 12 listopada o godzinie 16, przeciwnikiem Sklepu Polskiego MKK Gniezno będzie lider ligowej tabeli. Do pierwszej stolicy przyjedzie niepokonana dotychczas ekipa Decka Pelplin. Z tej racji nie trzeba chyba nikogo specjalnie zapraszać na ten szlagier. Serdecznie zapraszamy ! Niedziela, godzina 16.00 !!