Kryzys mistrza trwa! Lech przegrał z Podbeskidziem!!!

2015-09-13

Po przerwie związanej z meczami reprezentacji powrócili do gry piłkarze Ekstraklasy. W minioną sobotę, 12 września Lech Poznań podejmował na INEA Stadionie Podbeskidzie Bielsko-Biała. Mecz miał być okazją do rehabilitacji i punktem zwrotnym w fatalnie rozpoczętym przez obrońców tytułu sezonie. Tymczasem podopieczni Macieja Skorży przegrali to spotkanie 0:1, co jeszcze bardziej potwierdza trwający od kilku tygodni kryzys poznanian w ekstraligowych rozgrywkach.

W  drużynie gospodarzy od początku spotkania zagrał pozyskany z Jagielloni Maciej Gajos. I wydawało się, że może on zmienić fatalne do tej pory oblicza mistrza Polski w rozgrywkach ligowych. Kolejorz rozpoczął mecz odważnie, od zdecydowanych ataków i w zasadzie tylko znakomitej postawie bramkarza goście zawdzięczali utrzymanie czystego konta. Emilijus Zubas najpierw obronił bliski strzał Karola Linetty’ego, potem „główkę” Denisa Thomalli i wreszcie  silne uderzenie z linii pola karnego Macieja Gajosa. Goście grali głównie z kontry, ale jedynym poważniejszym zagrożeniem były dwa strzały Mateusza Możdżenia z dalszej odległości, z którymi Jasmin Burić nie miał większych problemów.  W końcówce pierwszej połowy bliski zdobycia gola był dwukrotnie Maciej Gajos, ale jego strzały głową były minimalnie niecelne.  Do przerwy utrzymał się zatem remis bezbramkowy, a po zmianie stron Lech nadal konstruował mozolnie ataki pozycyjne, natomiast dobrze poukładani w defensywie goście liczyli na szybkie kontry. Jedna z nich okazała się skuteczna i w sumie decydująca o losach pojedynku. W 57. minucie Adam Pazio dośrodkował z lewego skrzydła, z głębi boiska  do znajdującego się na 18. metrze Franka Adu Kwame. Ghanijczyk natychmiast, efektownie odegrał piłkę piętą wzdłuż linii pola karnego do Mateusza Szczepaniaka, który  strzałem w przeciwległy narożnik pokonał Jasmina Buricia. Bramkarz Lecha  wykonał niemal szpagat, ale nie zdołał zatrzymać piłki. Gospodarze natychmiast ruszyli do odrabiania strat. W 66. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelił głową Paulus Arajuuri, ale Emilijus Zubas popisał się efektowną robinsonadą.  W końcówce lechici zepchnęli wręcz rywali do defensywy, ale grali nieporadnie w ofensywie marnując seriami kolejne sytuacje. Zupełnie nie potrafił odnaleźć się Gergo Lovrencics. W 85. minucie bliski wyrównania był Maciej Gajos, ale i ten strzał instynktownie obronił Emilijus Zubas. Litwina śmiało można uznać za ojca sukcesu gości w Poznaniu. „Górale” zostali zresztą nagrodzeni przez kibiców Lecha sporą porcją braw, podczas gdy gospodarze schodzili z murawy żegnani gwizdami i niecenzuralnymi epitetami. Czy podopieczni Macieja Skorży zdołają odbudować morale do najbliższego czwartku. Mecz z Belenenses Lizbona może być ostatnią szansą na rehabilitację.

Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (0:0)