Krzemów nie zdobyty. Lechita przegrywa wyjazdowy mecz z Wartą

2019-09-07

Z pewnością nie taki miał być przebieg kolejnego meczu z udziałem Lechity Kłecko, która jako beniaminek w sezonie 2019/2020 walczy o punkty ligowe w rozgrywkach wielkopolskiej klasy okręgowej grupy 2.

Podopieczni Piotra Kubaleskiego, w sobotę 7 września udali się do Krzemowa gdzie chcieli spróbować urwać punkty niżej notowanej w ligowej tabeli od kłecczan miejscowej Warcie. Na zamiarach niestety się tylko skończyło gdyż zespół z Kłecka, wrócił do siebie z tarczą przegrywając spotkanie mistrzowskie z miejscową Wartą w stosunku 4:2. Początek sobotniego spotkania należał do miejscowych, którzy stworzyli sobie kilka sytuacji strzelecki z których dwie zamienili na bramki. Pierwszego gola gospodarze zdobyli w 28 minucie po którym to objęli prowadzenie 1:0. Na listę strzelców w drużynie z Krzemowa wpisał się Tomasz Tomicki. Tuż przed zejściem do szatni miejscowi podwyższyli swoje prowadzenie w meczu na 2:0. W 42 minucie gola do szatni w ekipie gospodarzy zdobył Dominik Kałużny. Po zmianie stron nadal na boisku przewaga należała do gospodarzy, co zostało udokumentowane w 59 minucie zdobytą trzecią bramką. Tym razem golkipera z Kłecka, po podyktowanym rzucie karnym na korzyść gospodarzy po faulu Krystiana Olszewskiego na jednym z graczy miejscowych na bramkę zamienił Arkadiusz  Mijalski. Na domiar złego po stracie trzeciego gola kłecczanie mecz kończyli w dziesiątkę gdyż plac gry musiał opuścić Krystian Olszewski, który w wyniku dwóch żółtych kartek ujrzał czerwoną od sędziego prowadzącego to spotkanie.
Minute po straconej bramce oraz grając w osłabieniu kłecczanie zdobyli gola kontaktowego. Prowadzenie gospodarzy zmniejszył do 3:1 w ekipie gości Bartosz Wiśniewski. Kłecczanie idąc za przysłowiowym ciosem w 73 minucie ponownie cieszyli się z zdobytego gola, po którym Warta Krzemów prowadziła już 3:2. Na listę strzelców w ekipie gości wpisał się Michał Kędziora. I kiedy wydawało się że remis w meczu i podział punktów dla Lechity Kłecko, jest na wyciągniecie ręki mimo że mecz kończyli w dziesiątkę. Gospodarze przysłowiową kropkę nad ,,i”  postawili w 87 minucie. Wtedy to Dariusz Zieliński zdobył bramkę dla miejscowych na wagę zwycięstwa i trzech punktów. I spotkanie zakończyło się zwycięstwem Warty Krzemów w stosunku 4:2.

Skład Lechity Kłecko: Daniel Wojciechowski, Krystian Olszewski, Adam Kowalski (46' Hubert Nowak), Joachim Andrzejczak (57' Rafał Walczak), Sławomir Kasprzak, Kacper Serwatka (70' Michał Kedziora), Adrian Guzik, Mateusz Kriger, Krzysztof Kubalewski, Jakub Wiśniewski (88' Piotr Tomczak), Bartosz Wiśniewski

A już w sobotę 14 września zespół Lechity Kłecko, rozegra kolejny mecz mistrzowski również na wyjeździe. Tym razem w Ślesinie o godzinie 13.00 zmierzy się on z miejscową ekipa Ludowego Klubu Sportowego.