KS Gniezno gładko pokonuje u siebie Maratończyka Brzeźno

2014-08-30

Meczem drugiej kolejce ligowej poznańskiej klasy A grupy 1. piłkarze KS Gniezno, na własnym boisku przy ulicy Strumykowej, zainaugurowali nowy sezon 2014/2015.

Po ubiegło tygodniowym remisie 1:1 w meczu wyjazdowym drużyny KS Gniezno w Dolsku, otwierającym nowy sezon w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupy 1. Kolejnym przeciwnikiem biało-czerwonych, już na własnym trenie w sobotę 30 sierpnia była drużyna Maratończyka Brzeźno. Inaugurację nowego sezonu przed własną publicznością trzeba uznać za bardzo udaną gdyż KS Gniezno, po zaciętym spotkaniu pokonało gości z Brzeźna w stosunku 3:0.
Zwycięstwo biało-czerwonym trzeba przyznać jednak nie przyszło wcale łatwo. Pewny komplet trzech punktów podopieczni grającego trenera Piotra Kubaleskiego, zapewnili sobie dopiero w drugich czterdziestu pięciu minutach. Po pierwszej połowie w której walka na boisku o piłkę toczyła się najczęściej w środkowej części boska a akcji kończących się celnymi strzałami na jedną jak i drugą bramkę było jak na lekarstwo. Biało-czerwoni do szatni schodzili, prowadząc skromnie tylko jedną bramką. Gola dającego prowadzenie 1:0 w sobotnim meczu drużyna KS Gniezno, zdobyła dopiero w 29 minucie. Bramkarza z Brzeźna –Michała Bociana, w drużynie gnieźnieńskiej pokonał z bliskiej odległości Mariusz Sawicki, którego w polu karnym gości obsłużył Michał Michalski. Przed  objęciem prowadzenie przez KS Gniezno, obie drużyny miały po jednej sytuacji strzeleckiej z której mogły zdobyć gola. W 20 minucie uderzeniem z głowy po egzekwowanym rzucie rożnym bramkarza KS Gniezno – Adama Garczyka, próbował pokonać Michał Adamski. Na szczęście goliper biało-czerwonych był w tej sytuacji na posterunku broniąc uderzoną piłkę przez Adamskiego. Z kolei gnieźnianie w odpowiedzi minutę później przeprowadzili szybką kontrę, po której mogli również zdobyć gola. Bartosz Kubaleski zagrał piłkę wzdłuż bramki gości, wprawdzie w polu karnym Brzeźna przejął ją Jakub Kolasiński, którego jednak  ubiegł bramkarz Michał Bocian  ,,wyłuskując” mu futbolówkę z pod jego nóg. Po zdobyciu gola piłkarze KS Gniezno, mieli jeszcze dwie okazje do podwyższenia swojego prowadzenia, które jednak nie zamienili na gola. W 33 minucie na indywidualny rajd od połowy boiska w stronę bramki Brzeźna zdecydował się zdobywca pierwszego gola Mariusz Sawicki, który zakończył go strzałem z 18. meta, po którym jednak piłka poszybował kilka centymetrów nad bramką gości. W 43 minucie natomiast w zespole gnieźnieńskim przed szansą w pokonaniu bramkarza z Brzeźna znalazł się Michał Michalski, który próbował z bliskiej odległości przelogować bramkarza Maratończyka. Próba Michalskiego niestety się nie powiodła gdyż piłka minęła słupek bramki gości wychodzą poza plac gry.

Dopiero w drugiej połowie meczu podopieczni Piotra Kubalewskiego, przypieczętowali swoje zwycięstwo zdobywając dwie następne bramki. W 75 minucie po podaniu prostopadłym od Piotra Janusza, interweniującego bramkarza z Brzeźnia – Michała Bociana, podsyłając mu piłkę pod brzuchem do jego bramki z 5. metra pokonał Mariusz Sawicki. Wynik końcowy meczu  3:0 dla KS Gniezno ustalił w 89 minucie Adam Niedzielski, który wykorzystał podanie wzdłuż bramki gości od Piotra Kubalewskiego  umieszczając piłkę w niej z 5. metra. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem 3:0 dla KS Gniezno, które nie przyszło im wcale łatwo.

Skład KS Gniezno: Adam Garczyk, Piotr Janusz, Jakub Kolasiński (55’ Patryk Gardynik), Bartosz Kubalewski, Piotr Kubalewski, Mikołaj Lewandowski, Michał Michalski, Marcin Piechowiak (78’ Patryk Tomczak), Adrian Pieniążek (65’ Adam Niedzielski), Mariusz Sawicki (80’Jakub Hoffmann), Mateusz Staniszewski

Kolejne spotkanie KS Gniezno, rozegra w najbliższą sobotę 6 września w Poznaniu mając za przeciwnika zespół Wiary Lecha. Początek tego interesująco zapowiadającego się spotkania zaplanowano na godzinę 15.30.