KS Gniezno ogrywa w sparingu Farę Pelikan Żydowo

2014-08-07

Na nowo oddanym pełnowymiarowym boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiastą mieszczącym się przy ulicy Stumykowej w Gnieźnie, w środę 6 sierpnia doszło do spotkania kontrolnego pomiędzy dwoma zespołami z powiatu gnieźnieńskiego przygotowujących się do rozgrywek w nowym sezonie 2014/2015.

Tego dnia zespół KS Gniezno, którego był to piąty mecz kontrolny w ramach przygotowań do zmagań w poznańskiej klasie A grupie 1. w ramach zajęć treningowych podejmował Farę Pelikan Żydowo, walczącą na co dzień w poznańskiej klasie B grupie 1, dla której był to drugi sparing tego lata. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem piłkarzy KS Gniezno, którzy pokonali zdecydowanie swojego rywala w stosunku 3:1. Gospodarze środowego meczu kontrolnego prowadzenie objęli bardzo szybko bo już w 3 minucie. Bramkarza z Żydowa – Dariusza Giszczyńskiego, strzałem z 20-go metra pokonał w zespole gnieźnieńskim Piotr Janusz. Podopieczni Piotra Kubalewskiego z prowadzenia nie cieszyli się zbyt długo. W 10 minucie po golu Grzegorza Malaka, któremu na wolne pole dograł Maciej Nowicki i pokonaniu golkipera KS Gniezno piłkarze z Żydowa doprowadzili do stanu 1:1. W 20 minucie drużyna KS Gniezno, powinna ponownie prowadzić w meczu jedną bramką. Stuprocentową jednak sytuację zmarnował w zespole biało-czerwonych Patryk Tomczak, który nie potrafił skierować piłki do pustej bramki gości z jednego metra. Wynikiem 1:1 zakończyła się pierwsza połowa meczu pomiędzy KS Gniezno a Farą Pelikan Żydowo. Po zmianie stron w meczu zostały zdobyte jeszcze dwa gole, którymi autorami okazali się piłkarze KS Gniezno. W 50 minucie gola na 2:1 dla gnieźnian zdobył Michał Michalski, pokonując bramkarza z Żydowa – Dariusza Giszczyńskiego po indywidualnej akcji strzałem z 16-go metra. W 61 minucie gospodarze zdobyli trzecią bramkę w meczu ustalając tym samym końcowy wynik środowego spotkania kontrolnego. Tym razem golkiper gości Dariusz Giszczyński, futbolówkę z własnej bramki zmuszony był wyjmować po celnym trafieniu do niej przez Jakuba Kolasińskiego, który wykorzystał dogranie piłki w pole karne żydowian przez Oskara Stankowiaka. Ostatecznie spotkanie kontrolne zakończyło się zwycięstwem KS Gniezno, w stosunku 3:1.

Skład KS Gniezno: Testowany 1, Krzysztof Kubalewski, Bartosz Kapsa, Testowany 2, Adrian Guzik, Oskar Stankowiak, Piotr Janusz, Patyk Gardynik, Patryk Tomczak,  Testowany 3, Michał Michalski – na zmiany wchodzili Jakub Kolasiński, Mikołaj Lewandowski, Adam Niedzielski, Jakub Mruk i Testowani 4,5,6,7.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Dariusz Giszczyński, Bartosz Kaczmarek, Szymon Olszewski, Przemysław Różański, Michał Kasprzak, Marcin Szykowny, Bartosz Gładki, Maciej Nowicki, Dawid Małecki, Eryk Karpiński, Grzegorz Malak – na zmiany wchodzili Krystian Burzyński, Mateusz Burzyński

Kolejne spotkania kontrolne obie drużyny z naszego powiatu rozegrają już w najbliższą niedzielę 10 sierpnia. KS Gniezno w meczu wyjazdowym zmierzy się z Unią Wapno a Fara Pelikan Żydowo również na wyjeździe zagra z GKS Gułtowymi.