KS Gniezno pokonuje do zera w meczu wyjazdowym Maratończyka Brzeźno

2013-10-14

Z kompletem trzech punktów a co chyba najważniejsze bez straconej bramki wrócili z kolejnego meczu piłkarze KS Gniezno. W niedzielę 13 października podopieczni Piotra Kubalewskeigo w ramach dziewiątej kolejki ligowej rozgrywek poznańskiej klasy A grupy 1, podejmowani byli przez zespół Maratończyka Brzeźno. Trzynasta dla piłkarzy KS Gniezno okazała się bardzo szczęśliwa gdyż biało-czerwoni spotkanie niedzielne zakończyli zdecydowanym zwycięstwem pokonując swojego rywala 5:0.

Spotkanie w Brzeźnie z tamtejszym Martończykiem, dla zespołu KS Gniezno rozpoczęło się bardzo dobrze. Już w 15 minucie biało-czerwoni mogli objąć prowadzenie w meczu jedną bramką, W sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy znalazł się Adam Paluch. Tym razem goilkiper z Brzeźna stanął na wysokości zadania broniąc strzał pomocnika KS Gniezno z najbliższej odległości. O ile bramkarzowi szczęście dopisało w pierwszym kwadransie meczu to już go mu zabrakło w 40 minucie. Wtedy to KS Gniezno zdobył bramkę dająca mu prowadzenie 1:0 w meczu. A autorem jej okazał się Mikołaj Bereźnicki, umieszczając piłkę z najbliższej odległości w bramce miejscowych do dograniu jej wcześniej przez Dariusza Szykownego. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem KS Gniezno 1:0, chociaż biało-czerwoni mogli prowadzić zdecydowanie wyżej.

Po zmianie stron podopieczni Piotra Kubalewskiego, zdecydowane swoje zwycięstwo w Brzeźnie nad miejscowym Maratończykiem udokumentowali zdobyciem kolejnych czterech goli nie tracąc przy okazji żadnego. W 55 minucie prowadzenie KS Gniezno, na 2:0 podwyższył Mariusz Sawicki pokonując bramkarza gospodarzy z piątego metra po indywidualnej akcji. Pięć minut później biało-czerwoni prowadzili już 3:0. Tym razem na listę strzelców w zespole KS Gniezno, wpisał się Patryk Gardynik wykorzystując zagraną piłkę w pole karne miejscowych przez Dariusza Szykownego. Ostatnie dwa gole dla gnieźnian na swoim koncie zapisał Jakub Hoffmann. Popularny ,, Zenek” najpierw w 70 minucie zdobył bramkę na 4:0 dla swojego zespołu wykorzystując dograną piłkę przez trenera Piotra Kubalewskiego i pokonując celnym strzałem bramkarza gospodarzy z piątego metra. W 80 minucie Hoffmann ustalił końcowy wynik meczu na 5:0 dla KS Gniezno, wykorzystując zagraną piłkę przez Alana Paluch, którą następnie umieścił celnym strzałem posyłając ją do bramki gospodarzy lewą nogą po krótkim rogu. Tym zwycięstwem drużyna Piotra Kubalewskiego umocniła się na trzeciej pozycji z zdobytymi 21 punktami w tabeli poznańskiej klasy A grupy 1.

Kolejny mecz zespół KS Gniezno, rozegra w sobotę 19 października na własnym boisku przy ulicy Strumykowej podejmując o godzinie 16.00 zespół LKS Kicin.

Skład KS Gniezno: Dawid Kasprzyk Kamil Dolata , Mateusz Staniszewski, Piotr Kubalewski, Patryk Gardynik, Adam Paluch, Rafał Mucha, Adam Niedzielski, Konrad Popek, Dawid Gąsiorowski, Jakub Hoffmann, Mikołaj Bereźnicki, Bartosz Kapsa, Krzysztof Kubalewski, Dariusz Szykowny, Mariusz Sawicki, Sławomir Chudy, Łukasz Frąckowiak.

Wyniki 9 kolejki  - 12-13 października

Czarni Czerniejewo        1-2     Polonia II Środa Wielkopolska
SKS 13 Poznań               0-6     Concordia Murowana Goślina
Wiara Lecha Poznań       2-1     Przemysław Poznań
Orkan Jarosławiec          0-3     Pogoń Książ Wielkopolski
Orkan Działyń                  1-5     Zawisza Dolsk
Maratończyk Brzeźno     0-5     KS Gniezno