KS Gniezno pokonuje na własnym terenie Wiarę Lecha Poznań

2013-09-22

Do spotkania na szczeblu ligowej tabeli dwóch beniaminków w ramach szóstej kolejki poznańskiej klasy A grupy 1 doszło w sobotę 21 września na boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie. Tego dnia trzecia drużyna tych rozgrywek przed tym meczem KS Gniezno, podejmowała wicelidera tabeli zespół Wiary Lecha Poznań. Spotkanie po bardzo ciekawym pojedynku piłkarskim a co za tym idzie bardzo zaciętym meczu zakończyło się zwycięstwem drużyny KS Gniezno, która pokonała swojego rywala 2:1.

stanu 1:1 w meczu. Goście z remisu nie cieszyli się jednak długo. Minutę po zdobyciu gola kontaktowego poznaniacy stracili drugą bramkę. W 25 minucie po szybkiej akcji całej drużyny KS Gniezno oraz celnym dograniu piłki przez Łukasza Frąckowiaka golkipera gości Łukasza Sałatę strzałem z metra pokonał w zespole biało-czerwonych Jakub Hoffman, wyprowadzając tym samym swój zespół na ponowne prowadzenie 2:1. W 40 minucie, ponownie mógł być remis w meczu. Po szybkiej kontrze zespołu z Poznania w sytuacji sam na sam z golkiperem KS Gniezno – Dawidem Kasprzykiem znalazł się Krzysztof Szenfeld, który próbował pokonać bramkarza z grodu Lecha strzałem z 8-mego metra. Na szczęście bramkarza KS Gniezno w tej jak i pozostałych sytuacjach tego dnia , po których mogły paść bramki dla poznaniaków zachował się bardzo przytomnie wychodząc i skracając kąt zawodnikowi oddającemu strzał na jego bramkę. Cztery minuty później to gnieźnianie mogli zdobyć kolejną bramkę. W sytuacji sam na sam z bramkarze z Poznania znalazł się Jakub Hoffmann strzelec drugiego gola da KS Gniezno. Próba niestety pokonania przez popularnego ,,Zenka” golkipera gości przy asyście dwóch obrońców przyjezdnych, którzy utrudniali mu precyzyjne oddanie strzału na bramkę Wiary Lecha, okazało się niemożliwe gdyż piłka zamiast znaleźć drogę do bramki gości zatrzymała się na bocznej siatce. Ostatecznie pierwsza połowa meczu pomiędzy KS Gniezno a Wiarą Lecha Poznań zakończyła się prowadzeniem miejscowych w stosunku 2:1. A mnogość akcji, które były kończone celnymi strzałami na obie bramki zapowiadało że w drugiej części meczu można było się spodziewać że w drugiej połowie spotkania padną kolejne gole dla obu drużyn.

Do takie scenariusza jednak nie doszło. Wprawdzie w drugiej części meczu piłkarze obu drużyn mięli kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramek jednak albo strzały ich były niecelne albo też na posterunku byli bramkarze obu zespołów ratując swoje ekipy po udanych interwencjach od utraty goli. W tej części meczu na uwagę zasługują dwie najdogodniejsze zmarnowane sytuacje, po których drużyna KS Gniezno mogła podwyższyć swoje prowadzenie a było to w 50 minucie kiedy to z 4 metrów Jakub Hoffmann spudłował do pustej bramki oraz w 75 minucie kiedy to Mariusz Sawicki nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Z kolei przyjezdni gola mogli zdobyć w 70 minucie, kiedy to po strzale z dystansu w wykonaniu Stanisława Makowskiego z 17 metra gnieźnian od straty bramki uratowała porzeczka. Na koniec należy nadmienić iż od 80 minuty zespół Wiary Lecha Poznań, kończył mecz w dziesiątkę gdyż czerwoną kartkę ujrzał Bartosz Laufer, po której to musiał opuścić plac gry. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem KS Gniezno, który pokonał Wiarę Lecha w stosunku 2:1.

A już w najbliższa niedzielę 29 września zespół KS Gniezno, czeka kolejna walka o punkty w ramach poznańskiej klasy A grupy 1. Tym razem na wyjeździe przeciwnikiem biało-czerwonych będzie ekipa Orkanu Jarosławiec. Początek tego meczu zaplanowano na godzinę 14.00.

Skład KS Gniezno: Dawid Kasprzyk, Michał Przyborski, Bartosz Kapsa, Krzysztof Kubalewski, Mikołaj Bereźiński, Piotr Kubalewski, Adam Paluch, Oskar Stankowiak, Mariusz Sawicki, Adam Niedzielski, Łukasz Frąckowiak, Jakub Hoffmann, Rafał Mucha, Patryk Gardynik, Dawid Gąsiorowski, Sebastian Śniegowski, Patryk Tomczak, Dariusz Szykowny

Skład Wiary Lecha Poznań: Jarosław Sałata, Przemysław Salachna, Michał Tym, Patryk Olaszcyk, Piotr Krystkowiak, Tomasz Spura, Maciej Łaszyński, Krzysztof Szenfeld, Jan Makowski, Stanisław Makowski, Łukasz Wyka, Wojciech Tabiszewski, Marcin Szulerowicz, Bartosz Laufer, Marcin Surowiec, Jakub Nowak, Marcin Górczak, Paweł Piestrzyński.