KS Gniezno pokonuje przy Strumykowej zespół Maratończyka Brzeźno

2014-05-25

Komplet trzech punktów zainkasowali na swoim koncie w dziewiątej kolejce rundy rewanżowej poznańskiej klasy A grupy 1 piłkarze KS Gniezno. W niedzielę podopieczni Piotra Kubalewskiego, ograli na boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie, zespół Maratończyka Brzeźno w stosunku 2:1.

Pierwsza połowa niedzielnego spotkania należała do gości z Brzeźna, którzy na prowadzenie 1:0 wyszli w 25 minucie meczu kiedy to bramkarza Sebastiana Szafrana, w sytuacji sam na sam pokonał z 5 metra jeden z piłkarzy gości. Gnieźnianie mimo usilnego starania zmiany niekorzystnego rezultatu po stracie gola stwarzali sobie dogodne sytuacje do zdobycia bramki kontaktowej lecz nic z tego nie wynikało. Pierwsze czterdzieści pięć minut w tym układzie zakończyło się jednobramkowym prowadzeniem drużyny z Brzeźna. Po zmianie stron biało-czerwoni wzięli się ostro do roboty doprowadzając do stanu 1:1 już w 60 minucie po golu zdobytym przez Adama Niedzielskiego, który silnym strzałem z 7-go metra umieścił piłkę pod poprzeczką bramki gości. W tym miejscu należy zaznaczyć iż duży wkład w zdobyciu gola kontaktowego miał Mateusz Staniszewski, który odegrał głową piłkę w polu karnym do Niedzielskiego po wcześniejszym egzekwowanym rzucie rożnym. W 85 minucie biało-czerwoni, mogli prowadzić z gośćmi z Brzeźna różnicą jednej bramki gdyby Adam Niedzielski, z trzeciego metra celnie skierował piłkę do bramki swojego rywala a nie posłał ją po długim rogu obok słupka. To co nie udało się Niedzielskiemu wcześniej udało się w 90 minucie Patrykowi Tomczakowi, który po dośrodkowaniu w wykonaniu Jakuba Noffmanan z rzutu rożnego pokonał golkipera przyjezdnych umieszczając piłkę w jego bramce po uderzeniu jej z głowy z 6-tego metra. A że więcej goli w tym meczu nie zdobyto więc spotkanie zakończyło się zwycięstwem KS Gniezno w stosunku 2:1. Po tej wygranej KS Gniezno, zajmuje w tabeli trzecie miejsce z zdobytymi 50-ciom punktami tyle samo co druga Concordia Murowana Goślina. W tabeli poznańskiej klasy A grupy 1 prowadzi zespół Wiary Lecha z 56-ciom oczkami.

Skład KS Gniezno: Sebastian Szafran, Adam Niedzielski, Bartosz Kapsa, Piotr Kubalewski, Krzysztof Kubalewski (80’ Szymon Zygaj), Patryk Błaszak, Piotr Janusz, Mikołaj Bereźnicki, Mateusz Staniszewski (55’ Mariusz Sawicki) , Patryk Gardynik (70’ Patry Tomczak), Konrad Popek

Następne spotkanie mistrzowskie KS Gniezno, rozegra na wyjeździe gdzie 31 maja za przeciwnika będzie miał drużynę LKS Kicin.

Wyniki 22 kolejki - 24-25
Polonia II Środa Wielkopolska     2-1     Czarni Czerniejewo
Concordia Murowana Goślina     1-0     SKS 13 Poznań
Przemysław Poznań                      1-2     Wiara Lecha Poznań
Pogoń Książ Wielkopolski           1-1     Orkan Jarosławiec
Zawisza Dolsk                                4-0     Orkan Działyń
KS Gniezno                                     2-1     Maratończyk Brzeźno
Poznań FC                                      0-0     LKS Kicin