KS Gniezno przegrywa mecz po rzucie karnym

2014-05-12

Siódme spotkanie w rundzie rewanżowej sezonu 2013/2014 w poznańskiej klasie A grupie 1 rozegrali piłkarze drużyny seniorów KS Gniezno. W niedzielę 10 maja biało-czerwoni podejmowali na własnym boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie, zespół Orkanu Jarosławiec. Spotkanie, które od pierwszych minut aż do samego końca miało niezwykle zacięty przebieg zakończyło się porażką KS Gniezno w stosunku 1:2.

Niedzielny mecz bezpośrednich sąsiadów w ligowej tabeli gdyż KS Gniezno, przed tym spotkaniem plasował się na trzecim miejscu z kolei Orkan Jarosławiec był czwarty zapowiadał się dość interesująco. Tak też było. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem bezbramkowy chociaż obie drużyny miały okazję do zdobycia gola dającego im prowadzenie. W 6 minucie w zespole KS Gniezno bramkarza gości Jarosława Szymkowiaka, próbował z rzutu wolnego egzekwowanego z około 25-tego metra pokonać Bartosz Kapsa. Golkiper z Jarosławca stanął jednak na wysokości zadania w tym przypadku przenosząc piłkę zmierzającą za przysłowiowy ,,kołnierz” poza plac gry po uderzeniu obrońcy biało-czerwonych nad poprzeczką swojej bramki. W 20 minucie to goście z Jarosławca, mogli prowadzić w meczu jedną bramką. Umiejętności Sebastiana Szafrana golkipera KS Gniezno, przetestował Marek Błachowicz, który próbował umieścić futbolówkę strzałem z ostrego konta z 15-go metra tuż przy lewym słupku gnieźnieńskiej. Na szczęście Szafran był na posterunku broniąc uderzoną piłkę przez Błachowicza. Najlepszą jednak sytuację w pierwszej połowie meczu w zdobyciu gola w zespole KS Gniezno, zmarnował w 44 minucie Mariusz Sawicki, który po otrzymaniu piłki od Bartosza Kapsy, minął bramkarza gości i mając przed sobą pustą bramkę zamiast posłać futbolówkę do niej to trafił nią z 16-tego metra w boczną siatkę.

Wszystkie trzy gole przez obie drużyny zostały zdobyte dopiero w drugiej części meczu. Najpierw na prowadzenie 1:0 wyszli goście w 50 minucie za sprawą zdobytego bramki przez Bartłomieja Biskupa, który golkipera KS Gniezno -Sebastiana Szafrana, pokonał po bezpośrednim uderzeniu piłki z dystansu z około 25-tego metra. Gnieźnianie do remisu 1:1 doprowadzili 61 minucie po genialnym strzale z 35-tego metra w wykonaniu Mikołaja Bereźnickiego, po którym piłka mimo spóźnionej interwencji bramkarza gości  Jarosława Szymkowiaka, wpadał do jego bramki w przeciwległy róg tuż za jego plecami. I kiedy wydawało się że wynik meczu nie ulegnie już zmianie do końca i oba zespoły podzielą się punktami w ligowej tabeli. W 90 minucie goście zdobyli z egzekwowanego rzutu karnego zwycięską bramkę na 2:1, za niby rękę w polu karnym gnieźnian w wykonaniu grającego trenera KS Gniezno- Piotra Kubalewskiego, którą dopatrzył się sędzia prowadzący niedzielny mecz. Mimo protestów zespołu KS Gniezno oraz samego zainteresowanego sędzia nie zmienił decyzji i zaraz po wykonaniu rzutu karnego, który goście zamienili na bramkę mecz zakończył. Tym samy spotkanie zakończyło się zwycięstwem Orkanu Jarosławiec 2:1 a mogło być zupełnie inaczej.

Skład KS Gniezno: Sebastian Szafran, Adam Niedzielski, Bartosz Kapsa, Piotr Kubalewski, Mateusz Staniszewski (51’ Mikołaj Bereźnicki), Oskar Stankowiak, Patryk Błaszak, Mariusz Majewski (46’ Jakub Hoffmann), Konrad Popek, Patryk Gardynik (51’ Paweł Kaźmierczak), Mariusz Sawicki – rezerwowi Patryk Tomczak, Dariusz Szykowny, Kamil Dolata

Następny mecz KS Gniezno rozegra w niedzielę 18 maja. W ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego biało-czerwony w meczu wyjazdowym zmierzą się z Orkanem Działyń.

Wyniki 20 kolejki - 10-11 maja
Polonia II Środa Wielkopolska     1-0     Concordia Murowana Goślina
Przemysław Poznań                       2-2     Czarni Czerniejewo
Pogoń Książ Wielkopolski            4-2     SKS 13 Poznań
Zawisza Dolsk                                1-4     Wiara Lecha Poznań
KS Gniezno                                     1-2     Orkan Jarosławiec
Poznań FC                                       2-0     Orkan Działyń
LKS Kicin                                         0-3     Maratończyk Brzeźno