KS Gniezno przegrywa w Grębocinie i odpada z Pucharu Polski

2022-01-08

Zespół Klubu Sportowego Gniezno ma bogatą historię jeśli chodzi o udział w rozgrywkach o Puchar Polski. W tym sezonie nie nawiąże jednak do chlubnej przeszłości.

Na mecz 1/32 Pucharu Polski biało-czerwoni wyjechali w miniony czwartek, 6 stycznia, do Grębocina, gdzie byli podejmowani przez ligowego rywala - Toruńską Akademię Futsalu z którą w ligowej potyczce przegrali u siebie jesienią 2:3.  Gnieźnianie dobrze rozpoczęli spotkanie pucharowe obejmując prowadzenie po bramce Kamila Kijaka. Do przerwy było 2:2. Drugiego gola dla ekipy KS zdobył Mariusz Sawicki. W drugiej połowie gospodarze strzelili już jednak aż cztery bramki, a gnieźnianie odpowiedzieli tylko trafieniem kapitana Pawła Kaźmierczaka. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem torunian 6:2, a zespół KS Gniezno odpada z dalszej rywalizacji.

Teraz biało-czerwoni muszą skupić się na rozgrywkach ligowych, które po świąteczno-noworocznej przerwie zainaugurują 16 stycznia,kiedy to wyjadą do Sierakowic na mecz z wiceliderem - We-Met FC Kamienica Królewska.