KS Gniezno przegrywa w Jarosławcu z miejscową ekipą Orkanu

2013-09-30

Drugą porażkę w nowym sezonie zapisali na swoim koncie piłkarze KS Gniezno. W niedzielę 29 września podopieczni Piotra Kubalewskiego, udali się do Jarosaławca gdzie w ramach siódmej kolejki ligowej poznańskiej klasy A grupy 1 podejmowani byli przez zespół miejscowej Orkanu.

Drugą porażkę w nowym sezonie zapisali na swoim koncie piłkarze KS Gniezno. W niedzielę 29 września podopieczni Piotra Kubalewskiego, udali się do Jarosaławca gdzie w ramach siódmej kolejki ligowej poznańskiej klasy A grupy 1 podejmowani byli przez zespół miejscowej Orkanu. Po ostatnim zwycięstwie u siebie z Wiarą Lecha Poznań, tym razem biało-czerwoni musieli uznać wyższość swojego rywala przegrywając spotkanie w Jarosławcu w stosunku 3:2.

Początek meczu nie zapowiadał że to drużyna KS Gniezno, po dziewięćdziesięciu minutach z placu gry będzie schodziła jako pokonana. Gnieźnianie bowiem na prowadzenie 1:0 w Jarosłwacu wyszli bardzo szybko bo już w 5 minucie. Bramkarza gospodarzy pokonał w zespole biało-czerwonych Dariusz Szykowny. Prowadzenie jedną bramką KS Gniezno utrzymało się aż do 20 minuty. Wtedy gospodarze zdołali doprowadzić do stanu 1:1. Bramkę kontaktową dla miejscowych zdobył Tomasz Ciszewski. Gospodarze z remisu nie cieszyli się zbyt długo, W 35 minucie KS Gniezno, ponownie  wyszedł na prowadzenie 2:1. Tym razem bramkarza z Jarosławca strzałem bezpośrednim z 16 metra pokonał Sebastian Śniegowski egzekwując rzut wolny po wcześniejszym faulu na Jakubie Hoffmannie. Wynik do końca pierwszej połowy nie uległ już zmianie i KS Gniezno do szatni schodził prowadząc w meczu 2:1.

O porażce KS Gniezno z drużyną z Jarosławca, zadecydowała druga połowa niedzielnej potyczki piłkarskie, w której to gospodarze zdobyli dwie bramki nie tracąc przy tym żadnej. Najpierw w 60 minucie meczu po błędzie bramkarza KS Gniezno Michała - Przyborskiego, który wyszedł za daleko z bramki gola wyrównującego stan meczu 2:2 w zespole Jarosławca zdobył Leszek Urbanek. W 63 minucie po błędzie obrony KS Gniezno, gospodarze zdobyli trzecią bramkę wychodząc na prowadzenie 3:2.Autorem bramki w zespole z Jarosławca  okazał się Krystian Frąckowiak. Wynik ten utrzymał się do końca spotkania chociaż piłkarze KS Gniezno, mogli doprowadzić do wyrównania stanu meczu. Ostatecznie Orkan Jarosławiec pokonała u siebie zespół KS Gniezno w stosunku 3:2.Gnieźnianom z pewnością pozostał niedosyt po tej porażce gdyż przy dobrym układzie mecze mógł się zakończyć remisem i podziałem punktów w ligowej tabeli. Tak się jednak nie stało. A szkoda. Porażka KS Gniezno, w Jarosławcu spowodował że podopieczni Piotra Kubalewskiego stracili fotel wicelidera poznańskiej klasy A grupy 1 i zostali zdegradowani z 15punktami na 4 miejsce.

A już za tydzień w sobotę 5 października, zespół KS Gniezno czeka kolejne spotkanie mistrzowskie, do którego dojdzie na boisku przy ulicy Strumykowej. Tego dnia zespół prowadzony przez Piotra Kubalewskiego, podejmować będzie w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego zespół Orkan Działyń. Początek tej potyczki piłkarskiej zaplanowano na godzinę 16.00.

Skład KS Gniezno: Michał Przyborski, Dawid Kasprzyk, Bartosz Kapsa, Krzysztof Kubalewski, Mikołaj Bereźiński, Piotr Kubalewski, Adam Paluch, Oskar Stankowiak, Adam Niedzielski, Jakub Hoffmann, Rafał Mucha, Patryk Gardynik, Dawid Gąsiorowski, Sebastian Śniegowski, Patryk Tomczak, Dariusz Szykowny, Konrad Popek.

Wyniki 7 kolejki- 28-29 września
Concordia Murowana Goślina     3-0     Polonia II Środa Wielkopolska
Czarni Czerniejewo                 2-1     Przemysław Poznań
SKS 13 Poznań                            4-2     Pogoń Książ Wielkopolski
Wiara Lecha Poznań                    4-2     Zawisza Dolsk
Orkan Jarosławiec                   3-2     KS Gniezno
Orkan Działyń                            2-5     Poznań FC